Rekonstrukce kuchyně? Seznámíme vás s nejčastějšími chybami

Kuchyň

Plánujete rekonstrukci a rádi byste se vyvarovali nepříjemným přešlapům? Dnes jsme se zaměřili na kuchyně a na to, jaké chyby při jejich rekonstrukci Češi často dělají. Některé z nich vás nejspíš opravdu překvapí.

Velký ostrůvek není výhra

Často bývá k vidění v novostavbách a majitelé starších nemovitostí pak oprávněně dospívají k názoru, že jde o moderní trend, který je třeba co nejrychleji využít. Inu, trend to je, ale hodí se jen do opravdu velkých prostor. V žádném případě se nesmí sát, že se vám kvůli velkému kuchyňskému ostrůvku nevejdou do kuchyně takové nezbytnosti, jako je třeba jídelní stůl apod. Zvláště důležité je to při spojení kuchyně s obývacím pokojem.

Stále ty samé rozvody

Ano, máme na mysli trubky na vodu nebo třeba plyn. Určitě je finančně o něco náročnější „kopat do zdi“, na druhou stranu kuchyni měníme nejvýše 2-3x za život, takže bude-li vše ku prospěchu věci, rozhodně to za trochu vyšší investici stojí.

Kuchyňský ostrůvek

Zdroj obrázku: Pixabay.com 

A stejné to i s rozvody elektřiny. Dbejte na to, byste měli k ruce skutečně dostatečný počet zásuvek. Jedině tak budete mít jistotu, že budete mít vždy k ruce dostatečný počet kuchyňských pomocníků. Nezapomeňte ani na nejnovější vychytávky ve formě zásuvek zabudovaných v horních skříňkách nebo pracovní desce. Ty jsou totiž vždycky pěkně po ruce.

Dostatek prostoru na odpady

Jeden koš už v kuchyni dávno nestačí, dnes je třeba mít specializované nádoby na celou řadu věcí – od bioodpadu až po sklo. A na to je třeba při zařizování kuchyně také myslet. Ne vždy je odpadkový koš možné schovat např. pod dřezem.

Mimochodem dřez vybírejte nejlépe ten s horní montáží. Cokoliv jiného se (vyjma dřezů kameninových) ukazuje vždy po delší době jako silně nepraktické. A o praktičnost jde přece v kuchyni především, nebo ne?

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com 

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.