Co nesmí chybět v žádné domácí pracovně?

Pracovna

Takzvaný homeoffice je u nás čím dál častější a oblíbenější. Práce z pohodlí domova je benefit, který v současné době upřednostňuje nejen mnoho zaměstnavatelů, ale i zaměstnanců. Z pohodlí domova totiž podle výzkumů lidé pracují mnohem efektivněji a rychleji. Cítí se dobře, nejsou ve stresu a mají na práci klid.

Pokud i vy pracujete formou homeoffice, je vhodné si doma vytvořit krásnou kancelář. Pracovat z pohovky nebo z postele je na první pohled ideální, ale často si ničíme svá záda a kyčle. Pokud si tedy právě zakládáte svou domácí kancelář, nyní vám poradíme, co by v ní nemělo nikdy chybět.

Oddělte práci a zábavu

Práci je třeba neustále oddělovat od chvílí volna a osobního života. To platí i v případě homeoffice. Když se zavřete do jedné místnosti v bytě či domě a tam budete pracovat, uděláte pro sebe nejlepší věc. Jak by měla vaše pracovna vypadat?

Velký pracovní stůl

Pracovna nemusí být velká, ale velký stůl a pohodlná židle jsou základním vybavením. Stůl by měl být plný skladných šuplíků, v nichž budete mít uloženy potřebné dokumenty, papíry a pomůcky spojené s prací. Někam potřebujete dát i kancelářské potřeby, náhradní papíry do tiskárny, šanony a další vybavení. Stůl by neměl být moc nízký, ani vysoký, proto je vhodné, aby byl nastavitelný. Nesmíte se u něj hrbit a na monitor počítače nekoukejte ze spodu. Jak sedět u PC se můžete dočíst v tomto článku.

Pohodlná židle

Součástí každé domácí kanceláře je pohodlná, ergonomická židle. Při výběru kancelářské židlekancelářské židle si zvolte dobře formované opěrátko, bederní opěrku, područky i opěrku na hlavu. Vše by mělo být současně i nastavitelné. Naše záda a kyčle nám za to časem poděkují. Pokud pracujete z pohovky obývacího pokoje nebo z postele v ložnici, ničíte si záda a dříve nebo později se to na zdraví projeví.

Květiny pro klid bez stresu

Pracovna nesmí působit stroze. Je proto dobré si dát do kanceláře květiny, které dodají útulnou atmosféru. Jde stále o váš domov, tak si jej přetvořte podle sebe a udělejte si to hezké i ve své domácí pracovně. Pak se vám bude mnohem lépe soustředit a pracovat. Vybavení vaší domácí kanceláře si můžete pořídit např. tady.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.