Kvalitní hydroizolace koupelny: Sousedy už nevytopíte

Koupelna

Už se vám stalo, že jste vytopili sousedy? Nic příjemného! Člověk zvláště v dnešní shonem a stresem nabité době nikdy neví, nač zapomene. Pokud nevypnete vodu, případně budete mít potíže s pračkou, vytopení sousedů v panelovém či bytovém domě se může stát realitou velmi rychle. Velmi důležitá je proto hydroizolace, která dokáže minimálně částečně zmiňovaným obtížím zabránit. Jak ji řešit? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Co tvoří hydroizolaci?

Jednoduše lze říct, že hydroizolace je tvořena materiály, které jsou schopné efektivně zabránit průniku vody do míst, kde nemá co dělat. Především v koupelně, kuchyni a jiných místnostech spojených přítomností vody je kvalitní hydroizolace jakousi nepsanou povinností. Jejím smyslem není jenom zabránění proniknutí vody jinam. Jedná se také o vynikající preventivní opatření proti plísním. Optimální je izolovat vanu, sprchový kout a jiná frekventovaná místa.

Penetrace nepředstavuje hydroizolaci

Mnohdy si lidé představují, že pouhá penetrace postačí a beton se jakoby uzavře. Není to pravda, beton zkrátka a jednoduše vodotěsný nebude. Hydroizolační vrstvu je tedy zapotřebí řešit na veškeré podkladové materiály. Mimo hydroizolační nátěr je nezbytné také izolovat místa spár. Poměrně kritické jsou také přechody mezi různými místnostmi. Ty se vyplatí opatřit specifickou vrstvou hydroizolace.

Několik tipů pro správné lepení a spárování

Určitě si pro lepení pořiďte kvalitní lepidla. Ideální jsou taková, která jsou označená třídou C2TE. Hydroizolace koupelny vyžaduje mimo jiné také spolehlivou hydroizolační tkaninu. Pokud potřebujete řešit pohyblivé spáry či místa, kde se stýká více materiálů, není od věci zvolit silikonové tmely. Ty jsou pružné a takovéto spáry dokonale utáhnou se vším všudy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.