Bezpečí a krása jdoucí ruku v ruce aneb kalené sklo pod kamna

Kamna v interiéru s sebou přináší spoustu pohody a příjemného tepla, ale opomíjet nesmíme ani bezpečnostní aspekty. Jejich nezbytnou součástí by proto měla být odolná žáruvzdorná podložka pod kamna. Pokud si však představujete kovové nevzhledné monstrum, rádi vás vyvedeme z omylu.

Podkladové sklo pod kamna je reakcí na stále se zvyšující estetické nároky moderního bydlení. Zatímco dříve byla praktičnost často upřednostňována před vzhledem, dnes už se k takovému kompromisu uchylovat nemusíme.

Pod taktovkou francouzských mistrů

Použitý postup zahřátí materiálu na velmi vysokou teplou a jeho následné šokové zchlazení zajistí sklu opravdu vysokou odolnost proti žáru i nárazu. Takové sklo se hodí i do domácnosti s malými dětmi nebo zvířaty. Při případném rozbití se totiž změní na hromadu malých tupých kousků, o které se všetečné nožky nebo tlapky zaručeně nezraní.

Kalené sklo pod každá kamna

Nezáleží na tom, jestli jste si domů pořídili malá kamínka pro příjemné zimní posezení u krbu nebo vlastníte masivní kamna s výměníkem pro vytopení celého bytu. Kalená podložka pod kamna se prodává v základní nosnosti 200 kilogramů, ale unese i podstatně více, pokud jí pomůžete dalšími speciálními podložkami.

Potřebujete rohovou podložku, kalené sklo kulatého tvaru nebo chcete dát jednoduše prostor vlastní fantazii? Nechte si vyrobit kalené sklo pod kamna podle svého návrhu a zaručeně budete spokojeni. Vsaďte na ozdobné výřezy, netradiční tvar i rozmanitou povrchovou úpravu materiálu. K dostání je:

  • průhledné sklo
  • hnědé sklo
  • pískované sklo
  • grafitové sklo
  • trapézová nebo leštěná hrana

Díky praktickému silikonovému těsnění po celém obvodu skla se navíc nemusíte obávat pracného čištění a dolování nečistot z prostor pod sklem. Samotné sklo si pak při úklidu vystačí s běžně dostupnými saponáty.

Náš tip: Usnadněte si pravidelnou údržbu interiérových kamen a pořiďte si samočistící žáruvzdorné sklo přímo do krbové vložky. A s tím začouzeným a obtížně čistitelným se můžete bez výčitek rozloučit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *