Rolety

5 předností látkových rolet

Kvalitní stínění je nezbytné. Léto se pomalu blíží a sluneční paprsky, na které se tolik těšíme, budou čím dál tím více dotěrnější. Jednak budete mít v interiéru přílišné světlo a jednak také velké teplo. Stínění lze řešit několika různými způsoby, přičemž tradičně se sází zejména na hliníkové lamely nebo venkovní roletové stínění. Pokud nechcete volit první dnes už vcelku fádní variantu ani druhou poměrně drahou záležitost, vsaďte na látkové rolety. Právě na jejich přednosti se zaměříme v následujících řádcích.

Jednoduchá údržba

Začneme kritériem, kterého si nejvíce všímají hospodyně. V domácnosti je už tak hodně práce a utírání stínění nepatří mezi příjemné činnosti. Kvalitní látkové rolety jsou vynikající v tom, že je lze většinou sundat a vyprat v pračce. Ta už nabízí několik šetrných programů, jejichž prostřednictvím to zvládnete bez jakýchkoli obtíží.

Elegantní vzhled

Pohled na hliníkové lamely není zrovna ideální. Látkové rolety jsou z hlediska barev i tvarů velmi variabilní. Dokonale je lze sladit kompletně se skříněmi a dalšími součástmi interiéru. Moc hezké jsou i nejrůznější vzorované variace.

Solidní cena

Ne, určitě se nebojte toho, že by vás látkové rolety stály nějak výrazně více než ty hliníkové. Cenově se dostanete mnohdy i níže. Záleží samozřejmě i na počtu objednávaných kusů.

Bezproblémové ovládání

Ovládání látkových rolet je velmi jednoduché, řešit jej lze jak manuálně, tak i elektronicky. Perfektně se tyto rolety hodí i do moderní pergoly, případně jiného venkovního krytého posezení.

Maximální flexibilita

Ani velikosti se není zapotřebí obávat. Z toho pohledu je možné bez problémů volit jakékoli variace. Maximální plocha rolety se pohybuje kolem 14 m². Šířka činí v maximu 400 cm a výška 600 cm. Bez problémů tak zastíníte prakticky jakékoli plochy dle potřeby.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *