Ustelte si na luxusu – vyzkoušejte matrace s koňskými žíněmi

Koňské žíně patří mezi luxusní a vysoce funkční materiály, používané pro výrobu matrací. Ke stejnému účelu je využívali i naši předkové a dnes se polozapomenutá technologie pomalu vrací. A to s nebývalou pompou. Koňské žíně mají totiž jedinečné vlastnosti, které ve spojení s moderními technologiemi a materiály dokáží vytvořit jedinečný pocit pohodlí, který je pro zdraví spánek tak důležitý.

Koňské žíně jsou opravdu jedinečným materiálem. Jsou extrémně prodyšné a zároveň umí rychle a účinně odvádět vlhkost do středu matrace, kde se postupně sama vypaří, aniž by ohrožovala tepelným diskomfortem osoby odpočívají na matraci. Matrace s koňskými žíněmi také vynikají skvělou pružností a výjimečnou akumulací tepla.

Matrace, která vyřeší ložnicové dilema

Odborníci doporučují pro kvalitní spánek vytopit ložnici na maximálně 16-18°C. O zbytek by se měla postarat teplá přikrývka a kvalitní matrace. V praxi se tak ale často neděje, takže v místnosti vždy nakonec přitopíme, abychom se poté v noci budili horkem nebo těžkým vzduchem. Zmíněná akumulace tepla, kterou disponují matrace s koňskými žíněmi, umí tento problém rychle vyřešit. Teplo vám začne být ještě dříve, než se odeberete do hlubin spánku a vydrží vám celou noc, aniž byste museli změnit chladné klima ložnice v půlnoční tropy.

Koňské žíně vás dokáží zbavit i vlivu geopatogenních zón

Pokud jste tento termín nikdy neslyšeli, napovíme vám, že jde o pásy negativní energie, které mají zhoubný vliv na zdraví a psychiku. Těmto místům se např. často vyhýbají kočky a mohou být příčinou i vašeho nekvalitního spánku. Matrace z koňských žíní tyto vlivy odkloní a váš čas určený pro odpočinek už nic nenaruší. Přineste si nádech luxusu i do své ložnice a vyzkoušejte matrace s koňskými žíněmi. Věříme, že si je zamilujete!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *