Kontaktní gril připomene léto

Grilování v zimě? Pro mnohé vcelku nerealizovatelná záležitost a pro některé klasická záležitost. Pokud si pořídíte kvalitní kontaktní gril, tak není nejmenší problém ugrilovat si nějakou tu specialitu i v době, kdy venku fouká zimní vítr a je lepší se schovat doma u kamen. Moderní kontaktní grily jsou opravdu vynikající a není problém si vybrat takový kontaktní gril, který vám bude maximálně vyhovovat. Na co si tedy dát pozor při výběru kontaktního grilu?

Plynový či elektrický kontaktní gril?

V první řadě je zapotřebí se rozhodnout, jestli zvolíte kontaktní gril elektrický anebo plynový. Do klasické domácnosti je určitě vhodnější zvolit elektrický gril, jelikož jej lze pohodově dát do zásuvky a není nutné hlídat množství plynu v bombě. Pokud ale spíše uvažujete o kontaktním grilu na chatě či chalupě, pak se každopádně vyplatí spíše plynový kontaktní gril, který je nezávislý na zdroji energie. Z pohledu kvality grilovaných pokrmů se nemusíte ani u jednoho z nich obávat problémů.

Rozloha grilovací plochy

U kontaktního grilu je nesmírně důležité i to, jaké má rozměry. Některé kontaktní grily jsou ryze minimalistické a hodí se třeba jen na jeden či dva steaky. Výhodou takovýchto grilů je to, že se mohou používat pouze pro dva lidi a jsou rychle omyvatelné. Není problém ale koupit i gril s velkou grilovací plochou, který již nabídne plnohodnotnou radost z grilování.

Cena a značka grilu

Kontaktní gril je také vhodné vybírat podle značky. Nejvýhodnější volbou jsou například grily značky Tefal anebo grily Catler. Volit můžete ale i jiné značky, mezi které se řadí Philips anebo Sencor. Cenově se třeba kontaktní gril Grundig a i jiné jmenované pohybují někde od 1200 korun směrem nahoru. I nejlevnější kontaktní grily jsou ale kvalitní a můžete si na nich připravit skutečné pochoutky.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.