Jak z domácnosti vyhnat myši i bez použití jedu?

myši

Když se k nám domů bez pozvání nastěhují myši, nemáme z toho radost. Zanechávají za sebou nepříjemný zápach, nemluvě o výkalech. Mimo jiné mohou být myši i přenašeči různých chorob a bakterií. Rychle se množí a vesele rozkoušou všechno, co jim přijde do cesty.

Jak se jich zbavit i bez jedu?

Mnoho lidí by okamžitě napadlo nastražit na nezvané hosty jed. Podle většiny lidí je to nejjednodušší způsob, jak tyhle vetřelce zlikvidovat. Co když se ale chcete vydat humánnější cestou? Poradíme vám, jak se zbavit myší i bez použití jedu.

Babské rady, které můžete vyzkoušet

Opět se můžeme spolehnout na naše babičky, které moc dobře věděly, jak si poradit. Když došlo na myši, hned měly v rukávu několik nápadů, triků a tipů, jak je vyhnat z příbytku. Zkuste to jako ony.myši

Foto: Pixabay

Máta

Jestli myším něco nevoní, pak je to máta. Přitom voní tak krásně a svěže, viďte? Když tedy doma rozmístíte lístky máty, myši tam dobrovolně nestrčí ani čumáček.

Lidské vlasy

Abyste myši vyhnali z vašeho domova, nemusíte hned vzít do ruky nůžky a ustřihnout si pramen vlasů. Pokud neplánujete stříhání, poptejte se třeba v kadeřnictví. Chuchvalce vlasů myši odpuzují, proto je dobré rozmístit je na místa, kde se často vyskytují.

Větvičky ořešáku

Větvičky ořešáku jsou pro citlivý myší čumák hodně aromatické, proto i nastražené větvičky poslouží jako odpuzovače těchto nezvaných nepřátel.

Heřmánek a česnek

Uvařte pytlíkový heřmánkový čaj, který poté smíchejte s dostatečným množstvím prolisovaného česneku. Dopřejte sáčkům dostatek času, aby do sebe pořádně nasákly všechny vůně. Poté nechte sáčky vyschnout a rozložte je na místa, kde se myši objevují.

Nejlepší je prevence

I když existuje několik způsobů, jak vyhnat myši, které už se k vám domů samy pozvaly, je daleko lepší jejich návštěvě předcházet. Nejúčinnější je proto prevence. Pravidelně uklízejte i na hůře dostupných místech, dejte si pozor na drobečky a zbytky potravin. Myším se líbí i v hromadách oblečení. Utěsněte všechny otvory, myši se dokážou protáhnout i opravdu malou skulinkou.

 

 

 

Zdroj: https://babinet.cz/clanek-26958-neni-potreba-jed-osvedcene-zpusoby-jak-domacnost-zbavit-mysi.html
Náhledové foto: Pixabay

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.