Vyrobte si víceúčelový polštářek z třešňových pecek

Třešně

Třešně jsou oblíbenou ovocnou pochoutkou, kterou si nejen v letních měsících rádi užíváme přímo, v podobě kompotů a marmelád či jako součást nejrůznějších moučníků. Pokud připravujete najednou větší objem třešní, např. při zavařování, po práci většinou musíte vzít vzniklou hromadu pecek a rovnou jí vyhodit do koše. To by ale byla škoda. Pecky z třešní lze totiž dále využít.

Třešňové pecky nevyhazujte

Pecky z třešní mají další využití, a proto rozhodně nepatří do odpadkového koše. Sběr třešní během letních dní naplní vaše košíky červenými plody, které lze uplatnit v kuchyni i při dekoraci vašeho bytu. Z třešní se dá upéct výborná lahodná bublanina, kterou můžete naplnit třešněmi bez pecek. Nebudete tak muset zbytečně preparovat pecky během konzumace. Odložte si je ale někde vedle a v pravý čas z nich vyrobte třeba užitečný polštářek.

Třešně

Foto: Pixabay

Jak vyrobit polštářek

Pecky, které vám po vypeckování zůstanou v misce, nasypte do pracího sáčku, ve kterém pecky povaříte, anebo můžete použít starou ponožku. Pecky se tak zbaví zbytků třešní a toto „sladké dřevo“ bude dokonale čisté. Takto očištěné pecky následně prosušte na přímém slunci. Usušenými a očištěnými peckami potom naplňte předem připravený povlak. Pecky do povlaku nasoukejte tak, aby se polštář dal ohýbat.

Polštář může sloužit jako dekorace na gauči, ale zároveň lze takto naplněný polštář využít i jako obklad, a to jak studený, tak i teplý. V druhém případě ho můžete nechat nahřát v mikrovlnné troubě. Jen musíte dát při vyndávání pozor na teplotu, protože pecky uvnitř mohou být skutečně horké.

Takto teplý obklad dobře poslouží na menstruační křeče, nebo při břišních kolikách. Studený obklad lze připravit ponecháním polštáře na krátkou dobu na mrazáku. Studený obklad potom přikládejte na místa, která potřebují chladit.

Zdroj informací: https://living.iprima.cz/bydleni/co-s-peckami-od-tresni-vyrobte-si-polstarek

Foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.