Zrcadlo

Jak vyleštit zrcadlo a zabránit jeho mlžení

Zůstaly vám na zrcadle zašedlé skvrny, nevzhledné pruhy nebo se neustále potýkáte s jeho mlžením v koupelně? Možná budete překvapeni tím, jak jednoduché to může být. Využijete například staré punčochy, ale i glycerin nebo zubní pastu.

Pro začátek si zvykněte na to umývat zrcadlo každý týden. Postačí vám hadřík z mikrovlákna a trocha čisté vody. Ideální je zavěsit textilii někde poblíž zrcadla. Při večerní hygieně vám tak bude stačit jen natáhnout ruku, omýt zrcadlo a hadřík opět pověsit, aby opět vyschl.

Pro základní očistu od prachu použijte punčochy

Ne vždy je nutné zrcadlo namáčet. Punčochové kalhoty skvěle odstraní prach a přitom nezanechají na ploše zrcadla žádné skvrny ani šmouhy. A můžete je používat opakovaně. Roztrhaným doplňkům svého šatníku tak dáte ještě jednu šanci na praktické využití.

Na důkladnější očistu použijte mýdlovou vodu anebo vodu smíšenou s octem. Po vyleštění nezanechá žádné šmouhy a zrcadlo se bude dlouho lesknout. V případě potřeby je rovněž možné použít speciální prostředky z drogerie. Nestojí příliš mnoho a vydrží vám velmi dlouho.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Náš tip: nikdy nepoužívejte na zrcadlo příliš mnoho vody. Mohla by zatéct dovnitř a způsobit nepříjemné korozivní skvrny.

Jak zabránit mlžení zrcadla? Pomůže glycerin i pěna na holení

Zejména v koupelně jde o velmi častý problém. A každé další odstranění páry přidává na zrcadlo stále novou a novou špínu. A to nemluvíme o stopách po prstech, které na něm zanechají například zvídavé děti. Pomoc je naštěstí snadná.

Vezměte si k ruce několik kapek glycerinu, rozetřete je po zrcadle a opravdu pečlivě vyleštěte. Obnovujte jedenkrát za měsíc. Nemáte-li v domácích zásobách glycerin, poslouží vám stejně dobře i pěna na holení nebo například bílá zubní pasta. Leštění se však v takovém případě věnujte o něco důkladněji.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *