poko1

Jak zařídit dětský pokoj pro dvojčata

Narození více dětí najednou s sebou přináší mnoho radosti, ale také starostí. Děti se už odmalička musí dělit o rodičovskou lásku i sdílený prostor, což s sebou může později přinést spoustu problému. Například zařídit dětský pokoj pro dvojčata je docela kumšt. My vám ale poradíme, jak na to.

V případě dvojčat si rodiče obvykle rychle navyknou kupovat věci dvojmo. Přináší to velkou úsporu času a později i nervů – děti se totiž s oblibou dívají po věcech, které vlastní jejich sourozenec a kriticky je hodnotí. Pořízení stejného šatníku i hraček tak zamezí mnoha sourozeneckým sporům.

Proč se patrová postel nehodí pro dvojčata

Zajištění pohodlného místa na spaní je v pokojíčku pro více dětí tím největším kamenem úrazu. Dvojčata bývají ráda spolu, ale zároveň potřebují mít svůj vlastní osobní prostor, takže na pořízení dvojité postele rovnou zapomeňte. Dětské postele by od sebe měly být oddělené – nejlépe každá v jiném koutu pokoje, i když hodně volnosti nabízí i uložení do písmene L. Patrové postele naopak příliš vhodné nejsou, protože obě děti budou chtít spát na „kapitánském lůžku“ a usínání se neobejde bez křiku a stížností. Pokud je to nutné, stanovte pro spaní jasný harmonogram, který žádné z dětí neznevýhodní.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vše pořizujte dvojmo – i skříně

Pohled do šatní skříně stejně starých sourozenců je mnohdy až komický. Jedna strana zrcadlově odráží druhou a rozdíly aby člověk pohledal lupou. Nejpozději s nástupem do školy je ale dobré dětem pořídit samostatné skříně na oblečení i pomůcky. Je to důležité z hlediska utváření jejich osobní identity. Naučí se tak lépe vnímat svůj osobní prostor a zvyknou si, že nelze mít všechno společné. Skříně do dětského pokoje je ale nejlepší kupovat ve dvou kusech už od narození dětí – ušetříte si tak nemalé výdaje při jejich obnově.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *