Jak topit plynem bez plynové přípojky

Vytápění plynem je u široké populace hodně oblíbené zejména díky své nízké ceně. Zároveň se jedná o kvalitní ekologickou náhradu za staré kotle na tuhá paliva, jejichž provoz dojde v roce 2022 svému konci. Plynové přípojky nicméně nedosahují do všech domácností – bohužel. Je to ale opravdu nepřekonatelný problém?

Situaci vyřeší plynový zásobník pro domácnosti

Většina občanů České republiky očividně stojí o modernizaci topení ve svých rodinných domech (a možná jim ani nic jiného nezbývá), když se podíváte na statistiky využití takzvaných Kotlíkových dotací. Plynové topení je pak jednou z nejoblíbenějších variant, protože vyniká nízkou cenou a jednoduchou obslužností. Plynové topení není potřeba roztápět ani oheň v něm průběžně živit.

Jak ovšem topit plynem, když k vaší domácnosti nevede přípojka? Dokonale poslouží plynový zásobník. Ten totiž umožňuje dlouhodobé zásobování plynem, respektive propanem, absolutně všech nemovitostí (rodinné domy, hotely, rekreační objekty, atd.). Zásobník navíc nepodléhá rozvodným sítím, takže nemusí čelit zdlouhavým odstávkám nebo poruchám vedení.

Jak určit velikost plynového zásobníku

Zdroj obrázku:  Pixabay.com

Pokud se pro plynové topení opravdu rozhodnete, musíte v prvé řadě vyřešit otázku, jak velký zásobník budete potřebovat. Ta se určuje na základě počtu osob v domácnosti, energetických nároků objektu a zákonitě také velikosti.

Spotřebitel dostává pravidelné dodávky plynu prostřednictvím nákladního automobilu s cisternou, ze které se palivo přečerpá. Každý kvalitní dodavatel pak samozřejmě koná revize zásobníku a disponuje pojištěním proti havárii. Topení plynovým zásobníkem je při dodržení všech postupů velice bezpečné.

Zdroj náhledového obrázku:  Pixabay.com

Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.