Bambusový nábytek vás naprosto okouzlí

Bambusová stébla neslouží jen jako potrava pro pandy, ale také jako materiál pro tvorbu jedinečného nábytku. Ten se pak hojně využívá například pro vybavení zahradních teras, své uplatnění ovšem najde i v interiéru. Nábytek z bambusu je naprostým hitem posledních let, jelikož dokonale snoubí desing a přírodní styl. V tomto článku vám vysvětlíme, v jaké formě se s ním setkáte nejčastěji. Zastavíme se také u jeho výhod a nevýhod.

Bambus se využívá hlavně jako vybavení relaxačních místností

Bambus slouží jako materiál k výrobě drobných předmětů do domácnosti, zejména pak uhrane ve formě malého nábytku. Díky dutosti stébel je ohromně lehký, takže manipulaci s ním hravě zvládnou i ženy, které se ve většině případů starají o design a přestavbu místností. Jejich manželé se tak do procesu nemusejí zapojit a namísto toho užijí klidné chvíle před televizní obrazovkou.

V interiéru najde bambusový nábytek uplatnění především na poli relaxace. Jedinečná křesla nebo lehátka mnohonásobně podtrhnou požitek z odpočinku. Nemělo by se zapomínat ani na živý bambus, jenž hodně rychle poroste a navíc není náročný na péči.

Tyčky bambusu se pak často využívají pro květinové aranžmá nebo jako dekorace uvnitř soliterních váz. Bývají rovněž součástí paravánů nebo stínidel stropních svítidel.

Bambusový nábytek má i své stinné stránky

Ačkoli bambusový nábytek v přírodně laděných domácnostech dokonale vynikne, musíte dopředu počítat s jeho nižší odolností vůči zátěži. To znamená, že například početné rodiny s vícero malými dětmi nebo velkým počtem domácích mazlíčků nejsou pro tento typ nábytku příliš vhodné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *