Jak prát správně ručníky, aby byly měkké a nadýchané

koupelna

Která z hospodyněk by nechtěla mít ve své koupelně nadýchané, hebké a čistoskvoucí ručníky? Zahalit se do jemného ručníku hned po koupeli je dokonalý balzám pro vaše tělo. Ne každý ale umí vyprat ručníky správně. Často tak ručníky končí i přes veškerou snahu zapáchající, ztvrdlé a splihlé. K tomu navíc ztrácí svou savost, barvu i jemnost.

Zaostřeno na ručníky

Ručníky, které vyperete jen v běžném pracím prostředku, ztratí často svou jiskru. Vždy bude samozřejmě záviset nejen na způsobu praní, ale i na kvalitě koupených ručníků, je ale jisté, že to, jak ručníky perete, má zásadní vliv na výsledek.

Aby byly ručníky na dotek skutečně měkké, je nutné je vyprat nejen v pracím prostředku, ale i v aviváži. Změkčovač prádla si navíc můžete připravit v domácím prostředí. Jak na to máte vy sami doma jít?

ručníky

Foto: Pixabay

Domácí aviváž na ručníky

Do plastového kyblíku nalijte zhruba 200 ml horké vody. Poté přidejte 10 g jedlé sody, 800 ml jablečného octa a směs řádně promíchejte. Počkejte chvíli, až nebude směs tolik pěnit, a přidejte do ní nakonec i několik desítek kapek esenciálního oleje. Můžete použít například vůni svěží levandule nebo vůni pomerančů. Vše dobře promíchejte a domácí aviváž je na světě.

Aby změkčovadlo skutečně fungovalo, je potřeba prát ručníky s jeho použitím spolu s pracím práškem. Prádlo tedy vyperte na 60 stupňů a po praní jej nikdy nežehlete. Efekt by se tak ztratil. Ručníky po vyjmutí z pračky a před pověšením sklepněte a pověste je na sušák tak, aby dobře proschnuly. Ideální je samozřejmě věšák na čerstvém vzduchu.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-na-jemne-rucniky-20301121.html

https://www.vesna.cz/poradime-vam-jak-spravne-prat-rucniky-aby-byly-mekke-a-dlouho-vydrzely

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.