Pokojové rostliny s léčivými účinky, které nesmí chybět ve vašem domově

Pěstování pokojových rostlin je nejenom oblíbenou zábavou, ale pomáhá také pro vytvoření zdravějšího prostředí v domácnosti. Podívejte se na několik druhů pokojových rostlin, které mají potenciálně pozitivní účinky na zdraví nejenom vás, ale i vašich domácích mazlíčků. Od jedovatých pokojových rostlin je to tak velmi příjemná změna.

Rdesno vonné neboli vietnamský koriandr

Jednou z velmi zajímavých druhů pokojových rostlin je rdesno vonné. To má i více názvů, kdy bývá označováno jako vietnamský koriandr nebo pálivá máta. Funguje především jako koření, ale může se bez problémů pěstovat jako pokojovka. Doporučuje se při problémech s akné a údajně má i protizánětlivé účinky.

Angínovník a rýmovník

Mezi další pokojové rostliny, které nesmí chybět ve vašem domově, jsou angínovník a rýmovník. Angínovník je rostlinou s výraznými květy a čerstvými mladými listy, které jsou vhodné například pro léčbu angíny. Odtud také rostlina získala své jméno. Podobně aromatický je také rýmovník. Díky bohatému obsahu silic skvěle funguje především během rýmy, kdy dokáže efektivně protáhnout nos a celkově dýchací soustavu. Listy můžete využívat v čerstvé podobě, ale i například ve formě sirupu nebo čaje.

Foto: Pixabay

Aloe vera

Do kategorie snadno pěstovatelných pokojových rostlin, které mají i praktické využití, patří aloe vera. Jedná se o sukulent, který ocení spíše světlé místo. Zálivka není potřeba tak často a odměnou vám budou dužnaté listy, které se dají využít například pro hydrataci a výživu pokožky, nebo jako rychlá pomoc při popáleninách od sluníčka. Celkově jsou čerstvé listy a gel, který obsahují, vhodné pro ošetření podrážděné pokožky.

Moud purpurový

Pod zajímavým jménem se ukrývá rostlina, která je příbuzná známému rýmovníku. Výrazným rozdílem však jsou ze spodní strany nafialovělé listy. Díky aromatickým silicím může pomoci se zlepšením vzduchu v místnosti. V porovnání s rýmovníkem je však jeho pěstování o něco složitější.

Zdroj: https://living.iprima.cz/zahrada-pokojove-kvetiny-lecive-pokojove-rostliny-ucinky

Náhledové foto: Pixabay