Zamrznutá skla u auta: Trik, který vám ráno ušetří spoustu času

Zamrznuté sklo auta

Znáte to. Ráno se probudíte, nachystáte na cestu do zaměstnání a hurá k autu. Tady vás ale čeká nemilé překvapení. Zamrzlá skla. Vy tedy musíte auto nastartovat a následně led ze skel oškrábat. Vcelku zdlouhavá a nepříjemná záležitost. Škrábání ledu vám ranní cestu do zaměstnání zkrátka zbytečně zkomplikuje. Vy si přitom můžete poradit i jinak. Velmi jednoduše. Jak? To vám prozradíme v následujících řádcích.  

Směs pro okamžité rozpuštění ledu existuje

Jasně, existuje spousta různých rozmrazovačů a jiných prostředků, jež se mohou bezesporu hodit. Stojí ale zbytečně moc peněz a často se jedná o opravdové chemické elixíry. Účinnou směs stačí vytvořit z pouhých dvou ingrediencí. Led se rozpustí ihned poté, co tuto směs nastříkáte na skleněnou plochu.   

Zamrznuté sklo auta

Foto: Pixabay

Pouhé dvě domácí ingredience

Konkrétně vám bude stačit obyčejný ocet a voda. Nic víc potřebovat nebudete. Vzít je třeba dva díly octa a jeden díl vody. Následně tuto směs přelejete do nádoby opatřené rozprašovačem. Ráno jednoduše přijdete k auto a nastříkáte směs na okna. Ta se během několika vteřin rozmrazí a vy můžete vyrazit na cestu.

Výborná je i mechanická ochrana skla

Jasně. Vždyť skla stačí překrýt nějakou textilií. Optimální je především stará deka, kterou již nepotřebujete. Takto si najde ještě své další využití. Pokud použijete třeba jen tenkou utěrku, můžete ji předem namočit ve slané vodě. Můžete si být jistí, že se ráno se zmrzlými skly u auta nesetkáte. Zajímavou volbu představuje i ošetření auta večer. Když kuchyňskou sůl nasypete do ponožky a následně důkladně přetřete okna u auta, ráno vás zamrzlá okna nečekají.

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.