Chytrou domácnost již znáte, ale co chytrá zahrada? Stojí za to

smart garden

V dnešní době moderní techniky se můžete setkat s mnoha chytrými spotřebiči, které šetří energii ve vaší domácnosti a celkově usnadňují život. Pospojované do centralizovaného systému mohou tvořit tzv. chytrou domácnost. Stejný princip lze použít i u zahrady, výsledkem je tzv. „smart garden“. I ona dokáže ušetřit peníze i váš drahocenný čas.

Zahrada budoucnosti

Na velkém pozemku, kde je potřeba zajistit efektivní zavlažování, si s tímto procesem hravě poradí chytrý automatický systém. Ten můžete ovládat třeba z pohodlí vašeho gauče nebo mu nastavit pravidla tak, aby fungoval sám. Snadno lze nastavit frekvenci, čas i způsob zavlažování. Vy se nemusíte prakticky o nic starat. Stanete se tak snadno moderním zahradníkem, který bude mít zahradu pod kontrolou.

Účinné zavlažování přináší nejen dobrou úrodu, ale také šetří vodou. Od teď už žádné konve s vodou. Chytrý zavlažovač, který určí přesné množství vody pomocí kapkového systému, přesně vyhoví všem potřebám všech rostlin. Chytrý zavlažovací systém se dokáže přizpůsobit i aktuálnímu stavu počasí. Ve skutečnosti to znamená, že pokud venku prší a půda je mokrá, zavlažovač přestane dávkovat rostlinám na čas vodu.

sekačka

Foto: Pixabay

Sekání trávy

Představte si, že už nebudete muset nikdy sekat trávu. Pomocí automatické sekačky, která se umí volně pohybovat po zahradě, můžete ušetřit spousta práce. Spustit a ovládat jí můžete opět pomocí aplikace v mobilním telefonu, kde jí nastavíte „pravidla chování“.

Chytrá zahrada neobnáší jen to, hodit se vám může také chytré zahradní osvětlení. To můžete libovolně regulovat a navolit oblíbenou barvu i jeho jas. Osvětlení si díky aplikaci můžete i sami načasovat. Hodit se to může třeba v letní sezóně zahradních party. Senzory, které reagují jen na pohyb, vám zase ušetří výrazně za spotřebu elektrické energie. Ve spojení se solárními panely budou opět šetřit i vaši peněženku.

Zdroje informací: https://www.homeincube.cz/chytra-zahrada-dopreje-rostlinam-maximalni-peci-usetrete-svuj-cas-i-penize/

https://www.magazinzahrada.cz/co-umi-smart-garden-neboli-chytra-zahrada/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.