Přednosti palivového dřeva a jeho výhody

Palivové dřevo

Enormní vývoj cen fosilních paliv i snaha ulevit přetížené planetě přivádí stále více domácností a firem k hledání alternativ. Nejlevnější, nejspolehlivější a nejvíce šetrné jak pro přírodu, tak pro lidské zdraví je i po tisících let stále dřevo. V našem článku se dozvíte, proč byste si ho jako vlastní, nezávislý zdroj energie měli vybrat i vy.

Nízká cena

Ať už zvažujete fosilní paliva nebo biomasu, palivové dřevo vychází stále nejvýhodněji ze všech způsobů vytápění. A to i přes rostoucí ceny způsobené nedávnou kůrovcovou kalamitou a rekordní poptávkou v důsledku ekonomické krize. Pro vaši představu – 1 kWh bukového dřeva se drží u hranice 2 Kč. Cenově je srovnatelná s uhlím, to má ale na rozdíl od palivového dřeva mnohem více negativ. Ničí naše zdraví i planetu a topení s ním je náročné a špinavé. Pokud bychom chtěli dosáhnout stejné výhřevnosti s elektřinou, musíme si nyní připravit 6 Kč za 1 kWh, u plynu zatím 3 Kč, jeho zajištění je ale stále velkým otazníkem.

Praktičnost

Vytápění palivovým dřevem nevyžaduje vysoké počáteční náklady, které by udělaly velkou díru do vašeho domácího rozpočtu. Pořízení krbových kamen nebo krbu s krbovou vložkou je investice, která se vám v průběhu let několikanásobně vrátí. Kvalitní palivové dřevo vám při troše péče vydrží dlouhá léta nebo dokud ho nespotřebujete. Jednou z hlavních výhod vždy byla také jeho snadná dostupnost všem. V poslední době je sice dost nejistá – většina dodavatelů má čekací listiny i na 3 měsíce dopředu, jinde hlásí výrobci beznadějně vyprodáno. U nás ale stále najdete palivové dřevo skladem, připraveno je pro vás k okamžitému osobnímu odběru v našem prodejním skladu v Praze.

Palivové dřevo

Foto: kup-drevo.cz

Přirozenost

Dřevo bylo prvním zdrojem tepla, které zahřálo člověka. A jeho popularita neklesá ani v dnešní moderní době, naopak. V domácnostech nám hořící krb nabízí nenahraditelný estetický i pocitový zážitek – není zkrátka nad zvuk praskajícího ohně a pohled na tančící plameny. Dřevo nám připomíná naši sounáležitost s přírodou, na kterou se můžeme spolehnout kdykoliv. V případě krize nám kromě prostoru dokáže ohřát také vodu. Teplo vyprodukované při hoření dřeva je navíc ze všech způsobů vytápění nejpříjemnější – tělo ho přijímá přirozeně, podobně jako sluneční paprsky. Dodnes je jedním z mála 100% přírodních, udržitelných, plně obnovitelných a uhlíkově efektivních zdrojů energie.

Kvalita

Nejlepší pro vytápění je tvrdé bukové a dubové palivové dřevo. Pokud hledáte takové, které je vysoce kvalitní, zdravé, a ke všemu vám ušetří i spoustu času, práce a dodatečných investic, pořiďte si štípané. Při jeho zpracování dochází k zamezení hniloby a plísním i k odhalení vadných kusů, které se ihned vyloučí z výroby. Máte tak jistotu, že zboží, které dostanete, je naprosto v pořádku. Z našeho skladu odchází vždy správně vysušené a určené k okamžité spotřebě. Oproti celým špalkům se lépe skladuje, je snazší na manipulaci a přikládání, rychleji vysychá, a hlavně lépe hoří. Za teplo poskytnuté štípaným dřívím, i přes pořizovací cenu, které je o něco vyšší než u špalků, tak v důsledku ještě ušetříte.

Náhledové foto: kup-drevo.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.