Jak naplánovat výstavbu bazénu, aby do zahrady skvěle zapadl

01_bazen2

Když se řekne bazén, vybavíme si nejspíš něco, co nám během léta dodá pořádnou porci osvěžení a vodních radovánek, ovšem zároveň bychom si měli vybavit také něco, co skvěle zapadne do zahrady a nebude působit rušivě.

A to se bohužel v poslední době často neděje. Ba právě naopak. Nově postavené bazény působí uměle, neohlížejí se na prostor okolo sebe apod. Takže i když samy o sobě vypadají krásně, ve spojení s okolím už to takové terno není.

Jaké nejčastější chyby děláme při umístění bazénu

Většinou je to stále stejné. Bazén stojí na zahradě přímo uprostřed té největší holé plochy. To abychom z něj nemuseli odklízet příliš mnoho listí a dalšího rostlinného materiálu. Ovšem takové řešení už nemůže být umělejší – modrá poušť vody bez života stojí na zelené poušti vyprahlého trávníku. Čest výjimkám.

Foto: Pixabay

Pokud to jen trochu jde, ozdobte okolí bazénu alespoň přenosnými rostlinami. Vybírejte takové, které opadávají jen minimálně, zároveň vám poskytnou také kýžený stín, pokud o něj budete stát. Skvělé jsou také trávy známé jako ozdobnice. Vytváří přirozenou zelenou hradbu a usychat začnou až na podzim. Žádného nepořádku se tedy obávat nemusíte. Doporučujeme je ovšem vysadit do většího betonového žlábku, jinak se vám začnou díky životaschopným oddenkům rychle šířit po zahradě. A to byste určitě nechtěli.

Do okolního prostoru skvěle zapadnou přelivové bazény

To jsou ty, které se mohou pyšnit tzv. napnutou hladinou. Ta dosahuje přirozeně od okraje k okraji a bazén sám je zároveň zapuštěn do terénu. O unikání vody se pak stará přelivové zařízení, díky němuž je voda také dokonale čistá.

Pokud byste si stále nevěděli rady, ráda vám se stavbou pomůže projekce BWS Přerovprojekce BWS Přerov.

Náhledové foto: Pixabay

https://www.idnes.cz/bydleni/exterier/trendy-v-bazenech-cisteni-bazenove-vody.A210629_110944_exterier_rez, https://www.top-bazeny.cz/magazin/prelivovy-bazen/

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.