loznice2

Glamour ložnice – díky několika tipům to může být i ta vaše

Ložnice, zařízená ve stylu glamour, musí být zejména přitažlivá a půvabná, ale nesmí oslňovat. Taková je definice. A jak si tedy ložnici, plnou osobitého kouzla a půvabu zařídit? S těmihle nápady určitě nešlápnete vedle.

Anglické slovo „glamour“ pochází ze skotského „glamer“, což lze přeložit jako kouzlo kouzel. Šlo o typ magie, díky níž vypadali lidé i objekty půvabně a přitažlivě. A tahle magie přetrvala dodnes, i když dnes jsou jejími kouzelníky už „jen“ bytoví architekti.

Ložnice je pro styl glamour jako stvořená

Ze všech místností v domě se ložnice jeví pro styl glamour jako nejvhodnější. Vždyť „měkkost“ a „půvab“ jsou v ní jednou z hlavních priorit. Polštáře, čalounění apod. – kouzlo a pohodlí v jednom. Ale jen to samo o sobě by samozřejmě nestačilo.

Jednou z charakteristik glamour stylu jsou výrazné kontrasty. Ale ne ty barevné. Glamour s oblibou kombinuje předměty s velmi odlišným původem. Jeden z nich zastupuje „lesk“ a ten druhý „hebkost.“ Typický příklad? Saténové polštáře doplněné plyšovým potahem. A glamour je na světě.

Není divu, že taková ložnice často balancuje na okraji kýče. Nikdy do něj však nespadne. Vyváženost je důležitá.

loznice

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jakým chybám se při glamour stylu vyhnout

Glamour styl v interiérech bychom mohli snadno definovat jako úplný opak minimalistického stylu. Ale není to úplně přesné. Pamatujte si, že příliš mnoho drobných dekorací může svěřený prostor až příliš zaplnit a vytvořit v něm spíše kýčovitou atmosféru, než cokoliv jiného.

Vždy je lepší vybrat jednu větší a skutečně zajímavou věc, než několik menších detailů. Kombinujte různé materiály a styly a nebojte se přehnanosti. Ale myslete na to, že nosné prvky jsou vždy ty velké, ne naopak.

Co patří do glamour ložnice

Zejména všechno, co je na dotek příjemné. Například velká čalouněná čela postelí, plyšové závěsy, kožešinka na podlaze. To všechno je glamour. Dbejte na to, aby všechno bylo vyrobeno z elegantních a lesklých materiálů. A v případě závěsů se nebojte sáhnout po ozdobných stuhách nebo střapcích.

Barevně se pak snažte závěsy sladit s přikrývkou nebo přehozem. A další tipy? Pokud to jen trochu půjde, zabudujte do interiéru půvabný noční stolek se zrcadlem. A určitě nezapomeňte na lampy. Mohou být klidně moderní, jen dbejte na to, aby vybrané materiály do interiéru perfektně zapadly. A musí poskytovat dostatek světla. To především.

U nábytku se pak vyhýbejte přírodnímu dřevu. Vybírejte raději bílé, krémové a zlacené kusy. Mohou být klasické, vyřezávané a i jinak nápaditě zdobené, třeba i ve stylu art deco. A chcete-li vsadit na trochu moderní glamour šmrnc, sáhněte po transparentních prvcích. Skleněné poličky nebo alespoň prosklená dvířka skříněk dodají celé místnosti požadovanou vzdušnost i punc luxusu. Budou zkrátka glamour. A o to přece jde, že?

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *