Úklid

Úklidové zlozvyky, které máte možná taky

Kdo z nás má rád úklid? Asi nikdo. Tedy mimo úklidových firem, jež tato činnost živí. Jedná se v podstatě o nekonečně se opakující koloběh. Všechno uklidíte, vyčistíte, vyleštíte a poté můžete začít ve druhé části domu či bytu, kde jste začali znovu. Především v domácnostech s dětmi a domácími mazlíčky se skutečně nadřete. Možná si ale uklízení tak trochu protivíte sami. Mohou za to třeba některé známé úklidové zlozvyky. Jaké? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Znečištěné uklízecí potřeby

Také jenom tak vymácháte hadr na podlahu nebo hadr z mopu ve vodě a necháte schnout? To je bohužel málo. Čisté pomůcky jsou jakýmsi základem. Hadr patří do pračky, případně je zapotřebí umýt ho co nejlépe ručně. To samé platí o mopu, kbelíku, smetáku, vysavači a jiných pomůckách. Ve vysavačích se často zapomíná na výměnu filtrů.

Čekání na nepořádek

Spousta lidí čeká, až přijde nepořádek. Prostě se uklízí až tehdy, když je na zemi či policích vrstva prachu. Odkládání úklidu s tím, že to ještě ujde, není nejlepší nápad. Často se odkládá třeba mytí toalety nebo sprchového kouta. Vodní kámen přitom v negativním slova smyslu dokáže divy. Při odkládání mytí nádobí se setkáme s tím, že nečistoty prostě a jednoduše natolik přischnou, že se poté odstraňují velmi složitě.

Příliš mnoho saponátů

Se zvýšením množství nejrůznější chemie se její účinnost rozhodně zvyšovat nebude. Mnozí z nás to s úklidovými prostředky chemického charakteru přehání. Zbytečně. Navíc plýtváte vašimi finančními prostředky. Určitě se vyplatí přečíst si na etiketě konkrétního přípravku něco o tom, kolik je ho zapotřebí.

Saponáty

Saponáty: Zdroj obrázku Pixabay.com

Vlhčené utěrky vás nezachrání

Mnozí lidé se snaží využít vlhčených utěrek jako efektivní první pomoci. To j sice možné, nicméně nelze je používat na více činností. Jednak je to neekonomické a jednak také neekologické. Rozhodně se také nejedná o efektivní úklid.

Vlhčené ubrousky

Vlhčené ubrousky: Zdroj obrázku Pixabay.com

Úklid: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

2 komentáře

 1. Lenka Písecká Odpovědět

  Prosím u článků od autora resp. grafomana, který rozumí všemu na světě, Radka Štěpánka vždy velkým písmem napřed uvést jeho jméno. Abych omylem neztrácela čas čtením jeho nic nového neříkajícím textům. Lenka

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   Hezký den,
   Radek Štěpánek možná všemu rozumí. Já nikoli. Snažím se psát články nejlépe, jak to umím. Nikdo vás nenutí je číst.
   Mějte se a díky za reakci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *