Pytlované uhlí

Pytlované uhlí se hodí pro klasická kamna i pro automatické kotle

Kotlíková dotace a zelená úsporám před rokem 2019 zadotovala mnoha lidem automatické kotle na tuhá paliva, tedy i na uhlí (až třetí kotlíková dotace tato kamna nedotovala). S automatickým podavačem lze i v těchto kotlech topit ekologičtěji než ve starých kotlech, kde se uhlí často dusilo, nehořelo a z komínu se pak po okolí šířil černý kouř, zejména při zatápění. Co se ale nezměnilo, je špinavá práce s uhlím. Pořád je nutný černý sklep na uhlí. Tedy pokud se nerozhodnete přejít na čisté a prakticky balené pytlované uhlí.

Balené uhlí umožňuje čisté topení kvalitním uhlím

Pytlované uhlí je baleno po 25 kilogramech, což je velice praktické balení, i když s uhlím potřebují manipulovat ženy a starší lidé. Balené uhlí nabízí firma OPTIMTOP. Koupit si lze pytlované hnědé uhlí a pytlované černé uhlí. Pro speciální účely pak i balené kovářské uhlí. Díky takto balenému uhlí se ze dne na den můžete zbavit černého sklepu na uhlí. Místnost využijete určitě rozumněji. Třeba na vybudování vinného sklípku. Pro skladování baleného uhlí vám stačí suchý prostor ve staré stodole či jinde, kam neprší a kde je sucho.

O jaké pytlované uhlí je zájem?

Zcela nejprodávanějším uhlím je hnědé ledvické (bílinské) uhlí ořech 2. Hodí se pro topení v automatických kotlech. Toto uhlí má minimum síry a při hoření vzniká rovněž minimum popela. Jde o tříděné uhlí, které obsahuje pouze zcela nepatrné množství podsítného i nadsítného.

Pro klasická kamna se hodí pytlované hnědé mostecké uhlí ořech 1, nebo bílinské uhlí ořech 1. Jde o ideální palivo pro běžné kotle, kuchyňské sporáky, kamna na uhlí i další topidla, jež využijí frakci 20 až 40 mm ořech 1.

Nechte si pytlované uhlí přivézt kamkoliv po České republice

Pytlované uhlí je sice dražší než klasické, přesto je o něj obrovský zájem. Topení uhlím je díky němu čisté a praktické. OPTIMTOP provozuje e-shop Uhli-pytlovane.cz, kde si snadno vyberete a objednáte balené uhlí i uhelné brikety. Je jedno, z které části republiky jste. Od množství jedné palety, což je zhruba 750 až 800 kg, vám bude uhlí dopraveno zcela zdarma až domů.

Pytlované uhlí: Zdroj náhledového obrázku uhli-pytlovane.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *