Éterické oleje v domácnosti – čím dokáží překvapit?

Pokud jste i vy nasedli na vlnu módních trendů a pořídili si domů několik lahviček báječně vonících éterických olejů, pak určitě velmi rádi uslyšíte, že se jejich použití nemusí omezovat jen na „nudné“ nakapání do aroma lampiček. Mohou vám pomoci s nepříjemnými pachy, moly v šatníku a dalšími nepříjemnostmi, s nimiž se každá hospodyňka musí den co den potýkat.

Levandulový olej proti molům

Asi to tak úplně nepřekvapí – vždyť levanduli si naše babičky věšely do šatníků už v minulém století. Užití éterického levandulového oleje je však mnohem jednoduší. Stačí 2-3 kapky na kousku bavlněné látky umístěné na poličku se svetry nebo oblíbenými vlněnými šaty. A máte vystaráno na několik týdnů i měsíců. Moli se velmi rádi odstěhují jinam.

Jedlový olej patří třeba i do myčky

Jedle má zase mezi vyznavači aromaterapie zaslouženou pověst očistného prostředku. Dodává dobrou náladu, energii a tak vůbec. Využijte toho a nakapejte několik kapek tohoto oleje do kousku vaty nebo na bavlněný hadřík, který vložíte do vysavače. Odměnou za vaši námahu vám bude nádherně provoněný byt a to jen s minimálními náklady.

A nebojte se stejné množství použít i do myčky na nádobí. Jedlový olej způsobí, že se vaše sklenička a talíře budou lesknout mnohem více, než obvykle. A aby toho nebylo málo, pomůže vám i od nepříjemného zápachu třeba v lednici nebo na WC. Stačí do misky nasypat trochu soli, pokapat éterickým jedlovým olejem a položit na frekventované místo. Brzy nebude po zápachu ani památky.

Jasmín pro lepší náladu v ložnici

A když už se věnujeme tomu budování atmosféry doma, nesmíme zapomenout ani na jasmín. Věděli jste, že je v mnoha kulturách vnímán jako účinné afrodiziakum? Skvěle se tedy hodí pro aplikaci do ložnice nebo všude tam, kde je třeba navodit žádoucí „žhavý“ dojem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *