olej2

Éterické oleje v domácnosti – čím dokáží překvapit?

Pokud jste i vy nasedli na vlnu módních trendů a pořídili si domů několik lahviček báječně vonících éterických olejů, pak určitě velmi rádi uslyšíte, že se jejich použití nemusí omezovat jen na „nudné“ nakapání do aroma lampiček. Mohou vám pomoci s nepříjemnými pachy, moly v šatníku a dalšími nepříjemnostmi, s nimiž se každá hospodyňka musí den co den potýkat.

Levandulový olej proti molům

Asi to tak úplně nepřekvapí – vždyť levanduli si naše babičky věšely do šatníků už v minulém století. Užití éterického levandulového oleje je však mnohem jednoduší. Stačí 2-3 kapky na kousku bavlněné látky umístěné na poličku se svetry nebo oblíbenými vlněnými šaty. A máte vystaráno na několik týdnů i měsíců. Moli se velmi rádi odstěhují jinam.

Jedlový olej patří třeba i do myčky

Jedle má zase mezi vyznavači aromaterapie zaslouženou pověst očistného prostředku. Dodává dobrou náladu, energii a tak vůbec. Využijte toho a nakapejte několik kapek tohoto oleje do kousku vaty nebo na bavlněný hadřík, který vložíte do vysavače. Odměnou za vaši námahu vám bude nádherně provoněný byt a to jen s minimálními náklady.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

A nebojte se stejné množství použít i do myčky na nádobí. Jedlový olej způsobí, že se vaše sklenička a talíře budou lesknout mnohem více, než obvykle. A aby toho nebylo málo, pomůže vám i od nepříjemného zápachu třeba v lednici nebo na WC. Stačí do misky nasypat trochu soli, pokapat éterickým jedlovým olejem a položit na frekventované místo. Brzy nebude po zápachu ani památky.

Jasmín pro lepší náladu v ložnici

A když už se věnujeme tomu budování atmosféry doma, nesmíme zapomenout ani na jasmín. Věděli jste, že je v mnoha kulturách vnímán jako účinné afrodiziakum? Skvěle se tedy hodí pro aplikaci do ložnice nebo všude tam, kde je třeba navodit žádoucí „žhavý“ dojem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *