Postel

Vybíráte postel? Tyto 4 aspekty musíte brát v potaz!

Elegantní a funkční ložnice nemůže chybět v žádném interiéru. Jejím základem je bezesporu kvalitní postel. Vybrat tu správnou není vůbec jednoduché. Jestliže aktuálně vybavujete novou ložnici, nebo uvažujete o nákupu nové postele, již vyměníte za starou, jste na správném místě. My se totiž zaměříme hned na 4 základní aspekty této nelehké volby.

Masiv jako jednoznačná volba

V první řadě budete nejspíše volit ten správný materiál. Na trhu se nacházejí postele z masivního dřeva, lamina a kovu. Samozřejmě lze najít i další materiály, které jsou ale spíše výjimečné a netypické. Sázkou na jistotu je masiv. Dřevo je maximálně pevné, čistě přírodní a vzhledově unikátní. V současné době je možné najít navíc i poměrně levné postele z masivu, jež mohou vydržet klidně i několik desítek let.

Lamelové rošty se vyplatí

Do jakýchkoli postelí patří bezesporu lamelové rošty. Jejich hlavní předností je to, že nechají matraci dýchat. U její spodní části se tak nedrží vlhkost, a nemohou proto vznikat ideální podmínky pro plísně. Rošty jsou lehké a dobře se s nimi v případě demontáže postele manipuluje.

Postel

Zdroj obrázku: megahaus.cz

Jaké matrace volit?

Alternativ je na trhu spousta. Hodně oblíbené jsou zdravotní matrace, které dokážou vytvořit vaší páteři dokonalou oporu i při odpočinku. Jinak se často volí modely ze studené pěny schopné individuálního přizpůsobení se tělu konkrétního člověka. Zapomenout nelze ani na taštičkové či latexové matrace.

Design laďte se skříněmi a dalším nábytkem

Budete mít v ložnici šatní skříně? Pak se určitě snažte vzhled postele přizpůsobit právě tomuto faktu. Postele můžete vybírat ve spoustě zajímavých odstínů od hodně tmavé třešně či ořechu až po světlý dub, případně smrk. Zajímavé jsou mimochodem i cizokrajné dřeviny. Vybrat si lze cokoli. Postele navíc seženete levně, když využijete slevový kód na DesignovyNabytek.cz.

Zdroj náhledového obrázku: megahaus.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *