Pravidla moderního bydlení – jaký závěs se hodí třeba do minimalistického nebo rustikálního interiéru?

I když si myslíme, že jednotlivých stylech bydlení víme všechno, některé maličkosti nás mohou zaskočit. Takže pokud si i vy potrpíte na přesné detaily v podobě perfektně zapadajícího bytového textilu a dalších zútulňujících prvků, určitě čtěte dále. Podíváme se na zoubek aktuálně modernímu minimalistickému stylu, rozebereme ten rustikální, dýchající starými časy a nezapomeneme ani na veskrze romantický vintage.

Minimalismus a krajka zkrátka nejdou dohromady

Jedno si povězme hned na začátku: je-li vaším ideálem pokoj, vyvedený ve dvou barvách, pak se v něm krajkové záclony zkrátka neuplatní. Příliš tříští detaily a strhávají ne sebe více pozornosti, než je třeba. Mnohem lepší bude jednobarevný závěs, sloužící v případě potřeby i jako záclona. Neprůhlednost oken pak lze řešit i zcela neviditelnými fóliemi a dalšími bezpečnostními prvky. Ale běžné záclony se sem zkrátka a dobře nehodí.

Romantika vintage má svá pravidla

Shlédli jste se v románech z červené knihovny a rádi byste si jejich atmosféru přenesli i domů? Je to snadné. Tady jsou naopak krajky povoleny, stejně jako květinové vzory a další typické prvky. Ovšem pozor, jakmile se zamilujete třeba do viktoriánských růží, nemůžete už na další dekory použít fialovou levanduli jako z Provence. Snažte se, aby byly všechny použité vzory jednotné a čas od času se nechte strhnout i jednobarevnými prvky. Květované záclony v kombinaci s bílými nebo růžovými závěsy budou vypadat skvěle, ale lze to skloubit i přesně naopak.

A co rustikální styl?

Ten si zase libuje v přírodních dekorech. A pokud se vám je podaří přenést i na jiné vybavení v místnosti (např. závěs může mít stejný odstín hnědé jako vaše oblíbená komoda), pak máte zaručeně vyhráno. Nic jiného rustikální styl nepotřebuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *