zaves

Pravidla moderního bydlení – jaký závěs se hodí třeba do minimalistického nebo rustikálního interiéru?

I když si myslíme, že jednotlivých stylech bydlení víme všechno, některé maličkosti nás mohou zaskočit. Takže pokud si i vy potrpíte na přesné detaily v podobě perfektně zapadajícího bytového textilu a dalších zútulňujících prvků, určitě čtěte dále. Podíváme se na zoubek aktuálně modernímu minimalistickému stylu, rozebereme ten rustikální, dýchající starými časy a nezapomeneme ani na veskrze romantický vintage.

Minimalismus a krajka zkrátka nejdou dohromady

Jedno si povězme hned na začátku: je-li vaším ideálem pokoj, vyvedený ve dvou barvách, pak se v něm krajkové záclony zkrátka neuplatní. Příliš tříští detaily a strhávají ne sebe více pozornosti, než je třeba. Mnohem lepší bude jednobarevný závěs, sloužící v případě potřeby i jako záclona. Neprůhlednost oken pak lze řešit i zcela neviditelnými fóliemi a dalšími bezpečnostními prvky. Ale běžné záclony se sem zkrátka a dobře nehodí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Romantika vintage má svá pravidla

Shlédli jste se v románech z červené knihovny a rádi byste si jejich atmosféru přenesli i domů? Je to snadné. Tady jsou naopak krajky povoleny, stejně jako květinové vzory a další typické prvky. Ovšem pozor, jakmile se zamilujete třeba do viktoriánských růží, nemůžete už na další dekory použít fialovou levanduli jako z Provence. Snažte se, aby byly všechny použité vzory jednotné a čas od času se nechte strhnout i jednobarevnými prvky. Květované záclony v kombinaci s bílými nebo růžovými závěsy budou vypadat skvěle, ale lze to skloubit i přesně naopak.

A co rustikální styl?

Ten si zase libuje v přírodních dekorech. A pokud se vám je podaří přenést i na jiné vybavení v místnosti (např. závěs může mít stejný odstín hnědé jako vaše oblíbená komoda), pak máte zaručeně vyhráno. Nic jiného rustikální styl nepotřebuje.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *