Dobré tipy jak vyřešit nedostatek místa v dětském pokojíčku

Dětský pokoj často připomíná spíše skladiště nepotřebných věcí, v němž se jen stěží najde místo pro jeho nejdůležitějšího obyvatele – dítě. A právě mezi nejmenšími se pro takový prostor vžilo slovíčko „pidi.“ Jak zařídit dětský pokoj malých rozměrů vkusně a především prakticky vám poradí šikovné tipy v našem článku.

Dětský pokoj nemusí mít jen charakter samostatné místnosti

Jestliže se ve vašem bytě nenajde ani jediný malý pokojík, kde by mohlo vaše dítě obrazně hlavu složit, není třeba hned házet pověstnou flintu do žita. Vždyť roli dětského pokoje může převzít i šikovně zařízený kout. Musí splnit pouze dvě hlavní podmínky:

  • poskytnout dostatek místa pro kvalitní spánek

  • dodat plnohodnotné zázemí pro přípravu do školy

Takový kout může být kdekoliv – v rohu jídelny, obývacího pokoje nebo i ložnice (v takovém případě však přijdou o své soukromí rodiče). Tady všude se vejde vše, co děti potřebují – pomohou vám s tím šikovně řešené multifunkční dětské postele.

Kompletní dětský pokoj v malém aneb vyvýšené dětské postele

Vsadit můžete i na miniaturizaci a pořídit rovnou jeden celý dětský pokojíček v úhledném balení. Dětská vyvýšená postel je pro takovou situaci ideální. Děti v ní najdou dostatek místa pro spánek i pro uložení svých věcí. S přehledem ji postavíte do rohu místnosti, doplníte o větší šatní skříňku a získáte plnohodnotný dětský pokoj v kapesním vydání.

Praktická poschoďová postel s psacím stolem se vejde kamkoliv

Mnoho rodičů se domnívá, že nemá cenu řešit dětský pokoj v útlém věku dítěte a jeho realizaci tak neustále odsouvají. Svůj vlastní hrací kout a komfortní prostor ale ve skutečnosti ocení děti už od nejútlejšího věku! Sázkou na jistotu je poschoďová postel s psacím stolem a šatní skříň.

Zařídit dětský pokoj vkusně a prakticky je někdy doslova sisyfovský úkol a dvojnásob to platí v případě, že v nabízeném prostoru není zrovna moc místa nazbyt. Ale i „pidi“ dětský pokoj může být pro své malé obyvatele velkým přínosem! A strach z vysokých cen mít opravdu nemusíte, dnes je totiž možné vybrat i levný dětský nábytek v dostatečné kvalitě se vším všudy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *