Rolety

Realizace zastínění: Jaké jsou nejznámější alternativy?

Léto už se pomalu rozjíždí a teploty začínají atakovat hranici 25 stupňů Celsia. A bude hůř. Tedy v případě, že nebudete trávit slunné letní dny u bazénu. Taková přemíra slunečního svitu a horka v interiéru není zrovna příjemnou záležitostí. Možná si říkáte, že bohatě postačí klimatizace. Ano, jistě pomůže. V první řadě byste měli myslet na stínění. Jeho pořízení nemusí být extra nákladné. Existuje přitom hned několik alternativ. O jaké nejznámější se jedná? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Klasické hliníkové žaluzie

Jestliže nehodláte vůbec nic vymýšlet a chcete vsadit na klasiku, pak sáhnete po hliníkových lamelách. Ty jsou poskládány nad sebou a stahují se prostřednictvím speciálních provázků, případně menších plastových tyčí. Cenově vychází takovéto stínění nejlevněji. Jeho vzhled je ale vcelku obyčejný. Nové žaluzie tohoto charakteru nijak nezklamou, ale také neoslní. Hliníkový vzhled je možné barevně změnit, nicméně příliš mnoho odstínů zpravidla k dispozici nebývá.

Interiérové látkové rolety

Jestliže investujete do stínění vyšší finanční částky, ale chcete se maximálně odlišit, pak se nebojte vložit peníze do látkových rolet. Ty působí mnohem živěji, jelikož je můžete volit ve spoustě barevných variací. Vyznačují se také velmi jednoduchým mechanismem stahování a vytahování. Často je možné tyto rolety ovládat i elektricky. Cenově dostupné rolety je možné vybírat třeba i ve vzorovaných podobách. Fantazii se meze nekladou.

Venkovní rolety

Pokud máte naspořeno více peněz, není od věci přemýšlet i nad tímto řešením. Venkovní rolety jsou vyrobené z tvrzeného plastu, takže dokážou vydržet i poměrně velké teplotní rozdíly a ochrání okna před rozmary počasí. Přispějí i k vyšší bezpečnosti. Nezvané návštěvy s nimi budou mít problém.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *