Sedací souprava

Jak vybrat potah sedací soupravy

Vybíráte novou sedací soupravu do obývacího pokoje? Pak zcela jistě víte, že se nejedná o nijak jednoduchý a rychlý proces. Naopak! Budete muset přemýšlet o spoustě nejrůznějších aspektů. Jednat se bude nejspíše o konstrukci, přítomnost vysouvacího mechanismu, tvar sedačky a samozřejmě také potah. Právě ten tvoří viditelnou součást sedací soupravy a jeho volba je rozhodně nemírně důležitá. Jaké jsou tedy alternativy? Právě na to se zaměříme v následujících řádcích.

Elegantní čalouněné potahy

Jakousi klasiku představují samozřejmě čalouněné potahy. Jejich velkou předností většinou bývá fakt, že je můžete sundávat. Bez problémů si tak lze klidně měnit i tři různé motivy potahů. Obývací pokoje tak může vypadat naprosto perfektně, a to hned v několika variacích. Stačí jenom nakoupit doplňky a snažit se v pravidelných intervalech jeho ráz měnit. Budete se jednoduše bavit. Vybrat čalouněné potahy nebude nejmenší problém. Prostě je jen sundáte, vložíte do pračky a zapnete úsporný program. Kvalitní potahové látky určitě seženete i ve spoustě barevných odstínů.

Luxusní kůže

Kožené sedačky byly jakýmsi znakem luxusního bydlení. Dnes už tomu tak být nemusí. Ne že by kůže nebyla jakostní, nicméně cenově už jsou mnohem dostupnější. Kůže je velmi příjemná na dotek, v létě dokáže chladit a vydrží velmi dlouhou dobu v hezkém stavu. Tato pozitiva jistě stojí za zvážení. Kožená sedací souprava se bude ve vašem obývacím pokoji doslova vyjímat.

Ostatní moderní látky

Mimo čalounění a kůže není problém zvolit i jiné skvělé látky. Z inovativních materiálů se prosazují hlavně ekokůže, nanoflock či mikroplyš. Ideální je vybírat i podle barev. Většina z těchto materiálů se ale vyznačuje velkou variabilitou. A kde se na nejrůznější potahové látky podívat? Třeba na www.calounickymaterial.cz.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *