Matrace

Matrace pro seniory: 3 tipy pro výběr té správné

Pohodový relax je důležitý prakticky v jakémkoli věku. Počítejte ale s tím, že čím s přibývajícím věkem na něj budete mít stále více času. Tím pádem se vyplatí investovat nejenom do kvalitní postele, ale především do matrace. Právě na ní budete spát i odpočívat a užívat si zaslouženého volna. Podle jakých aspektů tedy vybrat tu správnou? Na to se zaměříme právě v tomto článku.

Výška a tuhost matrace

Tyto dva parametry je zapotřebí brát v potaz jako první. Výška matrace by měla být co největší. Postel i s ní musí být dostatečně vysoko, aby se člověku z postele lépe vstávalo. Ve vyšším věku už určitě z peřin nevyskočíte tak jako dříve. Uleví se především vašim za celý život značně namáhaným kyčlím. Hrana matrace by měla sahat pod hýždě. Lidí v pokročilejším věku častěji sahají po měkčích variacích matrací. Existují ale specifické matrace pro seniory, které jsou oboustranné. Je už pak jen na člověku, jakou stranu si aktuálně zvolí.

Spousta materiálů

Vy musíte dbát hlavně na maximální prodyšnost konkrétního provedení matrace. Zdravotní problémy typu bolavých kloubů nebo zhoršeného krevního oběhu vyžadují specifický podklad, který dokáže ulevit. Výborné jsou variace schopné rozložit váhu a do značné míry eliminovat tlak na konkrétní místa vašeho těla. Výborné jsou matrace označované jako antidekubitní. Volit můžete i línou pěnu. Zajímavou záležitostí jsou mimo jiné také levné vrchní matrace.

Potahová látka

Určitě je třeba dbát na to, aby potahy matrací byly snímatelné a pratelné. U většiny z nich tomu tak je. Každý výrobce má své vlastní specifické potahy, takže se vyplatí informovat na jejich charakter. Měly by být hlavně maximálně prodyšné a antibakteriální. Samotnou hygienu můžete ještě zvýšit nákupem chrániče matrace, který dokáže matraci elegantně ochránit.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *