Nevíte, jak financovat nutnou rekonstrukci domu? Máte hned tři možnosti!

Pokud bydlíte v bytě, který byl stavěný před mnoha lety, nebo jste si koupili starší domek, jistě nám dáte za pravdu, že menší či větší opravy takové stavby jsou dříve nebo později prakticky nutností. V dnešní době se zvyšují nároky na bydlení, což je zapříčiněno tím, že lidé mají neustále vyšší požadavky.

Rekonstrukce budovy zajistí, že si její obyvatelé budou patřičtě užívat jejího komfortu a s pomocí moderních technologií současně ušetří nemalé peníze na energiích. Na první pohled se sice může zdát, že stačí, když uděláte rekonstrukci koupelny nebo kuchyně, ale poté, co se do ní skutečně pustíte, obvykle zjistíte, že je potřeba provést zásahy i do dalších místností.

Naspořené peníze, které jste si nachystali na pokrytí rekonstrukce, vám v důsledku nemusí stačit, avšak rozběhlé stavební úpravy už nejde zastavit. V takové chvíli máte hned několik možností, jak přestavbu vašeho domu či bytu financovat. Při rozhodování hraje důležitou roli zejména to, jak velkou částku budete na dokončení vaší rekonstrukce potřebovat. Jestli vám bude stačit menší půjčka bez doložení příjmů ihned a nebo potřebujete získat více financí. Odkud tedy můžete peníze získat?

Zajděte si do banky

Nestačí vám pár tisíc a potřebujete na pokrytí vaší rekonstrukce opravdu velký obnos nebo máte obavy, abyste nenaletěli při sjednávání úvěru nějakému lichváři, který s vámi bude jednat nečestně? Pak pro vás bude nejjednodušší, když požádáte o úvěr v bance. Bankovní úvěry se obecně považují za poctivější, jelikož banky podléhají přísnějším kontrolám  než nebankovní společnosti. Díky tomu má úvěrovaný má větší jistotu, že se nesetká s podlým jednáním.

Získání zápůjčky bývá ale mnohdy obtížnější, protože je k jejímu získání potřeba doložit čistý výpis z rejstříku dlužníku a potvrzení o pravidelném měsíčním příjmu, který vám musí potvrdit zaměstnavatel. Banka klientům totiž často poskytuje statisíce, které splácejí řadu let, a tak je dlužník více kontrolován, aby bylo jasné, že bude schopen svůj dluh bez problémů splácet.

Potřebujete finanční prostředky co nejdříve?

Pokud potřebujete získat peníze na rekonstrukci co nejrychleji a stačí vám na její pokrytí malá částka, pak je pro vás ideálním řešením nebankovní půjčka. Tyto úvěrové produkty nabízí řada společností, proto mějte na paměti, že je před uzavřením úvěru nezbytné, abyste si danou společnost dobře prověřili. Budete tak mít jistotu že jste nenarazili na nějakého podvodníka nebo lichváře, kteří nabízejí finanční produkty, které jsou výhodné hlavně pro ně.

Nebankovní půjčky si mezi sebou nejprve dobře porovnejte. Pro jejich srovnání můžete využít online srovnávač, který vám všechny přehledně vypíše, a vy si tak uděláte jasný obrázek o tom, jaké máte možnosti. Ve výsledku si pak mnohem snadněji a především rychleji vyberete přesně takový úvěr, který pro vás bude nejvýhodnější.

Máte stavební spoření?

Jestliže máte stavební spoření, pak se vám pro získání financí na pokrytí rekonstrukce nabízí ještě jedna možnost – úvěr ze stavebního spoření. Při tomto typu úvěru je potřeba mít na spořícím účtu minimální zůstatek ve výši 20 000 Kč. Stejně jako u bankovní půjčky, i u tohoto typu úvěru je nezbytností dostatečně vysoký příjem, abyste byli schopni svůj dluh bez problémů splácet.

Bance, u které si sjednáte stavební úvěr, budete předkládat faktury, aby věděla, za co jste půjčené peníze utratili. Splácet svůj závazek ze stavebního spoření můžete až 22 let, záleží však na tom, u jaké banky půjčku uzavřete, protože každá má lehce odlišné podmínky a pravidla a tím pádem i jinou dobu splatnosti.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *