Dřevěné obložení

Dřevěný obklad v exteriéru: Sázka na eleganci a prověřenou kvalitu

Vlastníte chatu či chalupu, případně přemýšlíte o stavbě nového objektu tohoto charakteru? Pokud ano, určitě uvažujete o elegantním designu a také maximální funkčnosti dané stavby. Rozhodně by měla zapadat do prostředí, v němž se nachází. Chata je většinou postavena u lesa, případně přímo v něm. Z toho důvodu se u ní vyplatí vsadit na ryze přírodní materiály, které dokonale korespondují s okolím. Typickým příkladem je pochopitelně dřevo. Krásný dřevěný obklad bude vaší chatě určitě slušet.

Proč právě dřevo?

Důvodů hovořících jednoznačně pro dřevěný srubový obklad bychom našli hned několik. Ono zmiňované zapadnutí do krajiny je primární. Dřevo je také velmi odolné a při správné péči dokáže vydržet klidně i několik desítek let. Vždyť se jedná o časem prověřený materiál, z něhož se stavělo už v dávné minulosti. Vybírat je možné spousty variací jednak dřevin a jednak samozřejmě také lazur. Ty dokážou dřevo dokonale barevně oživit tak, že bude stavba vypadat naprosto skvěle. Není problém volit klidně i tmavší odstíny, jež vypadají netradičně, ale luxusně.

Pero drážka jako nezbytnost

Máte strach z toho, že byste obložení nezvládli na objekt upevnit? Při nákupu klasických desek jsou obavy skutečně na místě. Dřevo totiž pracuje a mohlo by dojít k tomu, že se bude postupně kroutit a obklady přijdou vniveč. Proto je zapotřebí zakoupit kvalitní tatranský profil vyznačující se přítomností pera a drážky. Jednotlivé kusy do sebe budou dokonale zapadat a vy budete mít jistotu kompaktního celku se vším všudy.

Údržba dřevěných obkladů

Je naprosto jednoduchou záležitostí. Po čase samozřejmě začne ochranná vrstva lazury podléhat zubu času. To ale vůbec nevadí, jelikož dřevo lze natřít znovu. Frekvence natírání obkladů je pouze na vás samotných. S moderními vodou ředitelnými lazurami se ale pracuje pohodlně a práce vás bude bavit.

Zdroj náhledového obrázku: tatransky-profil.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *