Dobré rady pro nákup a údržbu povlečení

Ještě v dobách našich rodičů bylo bavlněné povlečením evergreenem, dnes se však od něj často odvracíme – zčásti proto, že ani nevíme, jak by to kvalitní mělo vypadat. Podívejte se, co si promyslet ještě předtím, než se vrhnete do víru nákupních radovánek.

Čím se řídit při výběru?

Bavlna patří mezi velmi kvalitní materiály, proto by jí nikdy nemělo dělat potíže praní při 60°C. Takže jakmile narazíte na produkty s doporučenou teplotou pro údržbu okolo 30°C, buďte si jistí, že o příliš kvalitní výrobek nepůjde. Hlídejte si také použití reaktivních barev, které se do sebe nevpíjejí a vyznačují se barevnou stálostí.

A jak se o povlečení starat, aby zůstalo dlouho krásné? Především nelitujte námahy a vždy obraťte horní stranu směrem dovnitř. Povlečení z krepu pak samozřejmě nežehlete.

A to je vlastně vše, nyní už zbývá jen vybrat si to ideální povlečení do vašeho domova. Bohatá nabídka našich e-shopů vychází vstříc milovníkům klasiky, moderních stylů ale třeba i Dálného východu. Stačí si jen vybrat podle vašeho vkusu a potřeb.

Zdroj obrázku: Pixabay.com 

A jak je to se správnou údržbou?

Povlečení bychom měli prát nejméně 2x za měsíc, jinak riskujeme přemnožení nebezpečných roztočů. A před těmi nás neochrání ani ten sebelepší potah na matraci. Perte na 60 °C. Řiďte se pravidlem, které říká, že pokud povlečení tuto teplotu nevydrží, nemá u vás v domácnosti co dělat. Vysoké teploty sice lze nahradit chemií v pracích prostředcích, ale že by to bylo právě zdravé, se rozhodně říct nedá.

Oblečení vždy otočte, jinak riskujete poškození svrchní části. Chtě nechtě se totiž látka v bubnu pračky vždy odírá a časem se tak poškodí i ty nejkvalitněji vyvedené vzory a barvy. Co se bílého povlečení týká, všeobecně platí, že nejlépe se vybělí na sluníčku, pomoci však může i prášek do pečiva, přidaný do bubnu pračky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com 

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.