Díky domácí klimatizaci v horkém podnebí vám může být v domácnosti příjemně — vyrobte si vlastní z PET lahví

Klimatizace

Potřebujete se v létě ochladit a nemáte k dispozici klimatizaci nebo se vám nechce draze pořizovat? Máme pro vás několik tipů, jak si vyrobit domácí klimatizaci. Samozřejmě, že v případě, kdy si budete moci ochladit své tělo v nádherně chladném jezeře, obvykle je to ta nejlepší volba.

Ale v případě, že trávíte čas v kanceláři nebo v domácnosti, kde teplota neustále stoupá, zvolte odlišný způsob osvěžení. Pakliže nemáte vzduchovou klimatizaci nebo si chcete ochladit byt pomocí vlastnoručně vyrobené vzduchové klimatizace, zkuste se podívat na níže uvedené návody. Všechny základní komponenty jsou levné a většinu z nich objevíte doma. Základem je led, který můžete potřebovat ve větším množství. Takže v případě, že předpověď počasí hlásá vysoké teploty, naplňte mrazák předem spoustou vody k zamrznutí a vytvořte si dostatečnou zásobu ledu.

Pet lahev
Foto: Pixabay

Krabice z plastu

K výrobě této domácí klimatizace budete potřebovat plastovou krabici s víkem, pět dvoulitrových PET lahví s ledem, plastové koleno o šířce 10 cm a ventilátor s přívodním kabelem. V protilehlých rozích horní části krabice prorazte dvě mezery. Do jedné mezery vložte plastové koleno a do druhé plastový ventilátor. Do krabice umístěte láhve s ledem a zakryjte je víkem. Nyní zapněte ventilátor. Studený vzduch, který vychází z plastových lahví, je ventilátorem neustále rozháněn po místnosti.

PET lahve s ventilátory

Další možností, jak v domácnosti vychladit vzduch, je umístit PET lahve s ledem na stolní ventilátor. Můžete potřebovat dvě dvoulitrové PET lahve, led, kus drátu a stolní ventilátor. Z PET lahví odřízněte dno a v lahvích udělejte mezery téměř do jedné třetiny od odříznuté patky. Pomocí drátu připojte obě strany lahví k ventilátoru víčkem dolů. Do takto spojených lahví nasypte led. Ale do dvou třetin výšky, aby se led nedostal na strany, kde jsou mezery. Jakmile led změkne, může voda v tomto okamžiku proudit mezerami ven. Zapneme ventilátor a hned se necháme ovívat studeným vzduchem.

Zdroje info: novinky.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay