Přílišný zápach z grilování: Sousedské spory mnohdy nemají limity

Grilování

Grilování v létě patří snad mezi nejznámější a nejoblíbenější kratochvíle mnohých z nás. Divit se tomu určitě nelze, vždyť připravit si skvělé maso, grilovanou zeleninu, sýr nebo cokoli jiného určitě stojí za to. Ne vždy ale musí být tato příprava jídla zrovna ideální. Pokud si soused rozdělá gril hned vedle vás u plotu nebo na sousedním balkónu, příjemné to být nemusí. Jaké jsou vlastně hranice mezi příjemnou vůni grilovaného masa a obtěžováním?

Pevné limity prakticky neexistují

Vždy je to na počátku pouze o tom, že se sousedé prostě dokážou domluvit. Pevné limity nejsou, jelikož každá situace je odlišná, čistě individuální. Je jasné, že když budou lidé grilovat na velké zahradě nebo v některé z chatových oblastí, nejspíše to bude jiné než v případě grilování na balkónu hned vedle toho sousedova.

Grilované masoFoto: Pixabay

Určitě si prostudujte domovní řád

Tak jako tak. Pevné limity sice nejsou, nicméně v domovním řádu jsou stanovena práva a povinnosti lidí, kteří žijí v určitém objektu. Grilování na balkónu může být přímo zakázáno. Většinou tomu tak ale není, takže je třeba být k sousedovi ohleduplný.

Jaký gril volit?

Zapomeňte na grily, u nichž se používá dřevěné uhlí. Kouře vydávají obří množství a z hlediska požár ní bezpečnosti nejde také o ideální stav. Optimální volbu pro grilování na balkónu představují zejména moderní elektrické grily. Pokud se pravidelně čistí, rozhodně není problém s tím, že by nějak výrazně kouřily. Naopak, z grilu se line pouze libá vůně opékajícího se masa nebo jiných pochutin. Ta by nikomu vadit neměla.

Zdroje info: idnes.cz, pravoprovsechny.cz

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.