Čištění dlažby

Znečištěná dlažba představuje velký problém, jelikož odstranění skvrn z ní je neskutečně pracné a nepříjemné. Profesionální čištění dlažby je poměrně drahé a kdybychom měli povolávat čistící četu pravidelně, tak bychom se skutečně nedoplatili. I proto není od věci napsat několik řádků o tom, jak nejefektivněji dlažbu čistit a jaké prostředky k tomu použít. Může jich být hned několik a rozhodně některé mohou přinést ovoce v podobě vyčištění dlažby.

Klasika s kartáčem

Standardní čištění dlažby spočívá v tom, že ji budete drhnout za pomocí jaru a kartáče. Horká voda smíchaná s jarem je schopna pomoct tomu, aby došlo k vyčištění povrchu. Mnohdy na dlažbě ale necháte ruce a výsledek bude prakticky minimální. Nejvýhodnější je nejprve všechno odmastit prostřednictvím acetonu a až potom řešit jarovou vodu a drhnutí za pomocí rýžáku. Vše bude čisté a nová pokládka se odloží.

Pouhé obroušení je jen dočasné

Asi nejstandardnější možností odstranění mastných skvrn z dlažby je její vybroušení. Stačí k tomu obyčejný smirkový papír, který je schopen horní vrstvu dlažby slušně obrousit a zamezit tak viditelným skvrnám. Problém nastane při styku povrchu s vodou. Když je zámková dlažba suchá, tak případné nedostatky zakryje smirkovým papírem obroušený prach. Voda jej ale smyje, po opětovném uschnutí skvrny opět vylézajíc povrch a je nutná nová pokládka zámkové dlažby.

Speciální prostředky

Ideální volbou pro čištění dlažby jsou různá průmyslová odmašťovadla, která je možné také použít. Stačí se jen podívat, čím se odmašťují stroje a pak tento přípravek použít. Mnozí lidé radí i Cif anebo odmašťovače využívané na čištění grilů. Ty ale valný úspěch bohužel většinou nezaznamenají.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.