CIMG1534

Klasické i vestavěné skříně v dětském pokoji

Dětský pokoj potřebuje mnoho specifických zařizovacích předmětů, nicméně hlavní roli v něm hraje pochopitelně dětský nábytek. Ten se dá dnes pořídit v různých podobách a rozhodně není od věci se na něj soustředit a poukázat na některé důležité aspekty, které se jeho výběru týkají. Zaměříme se konkrétně na dětskou skříň, která pochopitelně v dětském pokoji nemůže chybět.

Klasická dětská skříň je přežitkem

Koupě klasického nábytku do kteréhokoli pokoje již rozhodně není in a lidé se spíše uchylujíc vestavným skříním. Klasická dětská skříň se stává jakýmsi přežitkem anebo doménou chudých lidí, kteří na vestavby nemají finanční prostředky. U klasických skříní bychom našli jejich jednu jedinou přednost, kterou by představovala nízká cena takovýchto skříní. Skutečně je možné se u nich dostat na několik málo stovek korun. Jinak jsou ale tyto skříně nepřehledné, mnohdy vzhledově nevábné a také nebezpečné skrze ostré rohy, jimiž mohou disponovat.

Vestavěné skříně jako jasná volba

Moderní řešení představují v dětském pokoji hlavně vestavné skříně. Ty jsou vynikající jak z hlediska úspory prostoru, tak i pro svou eleganci a jednoduchost. Do vestavné skříně se toho vleze mnohem více a je možné využít zajímavých možností, které nám tento typ skříně bezesporu nabídne. Typické jsou třeba závěsné háky anebo drátěné programy, díky kterým si můžete pohodlně uschovat dětské ponožky anebo spodní prádlo. Vestavné skříně se také pohodlně otevírají a zvládnou to i děti.

Kde si nechat vyrobit skříň

Pokud nemáte dost peněz, tak se vydejte do některého velkého supermarketu, který nabídne nekvalitní skříně, jež nevydrží dlouhou dobu. Jmenovat nebudeme, nicméně takovýchto marketů je skutečně hodně. Ideální bude, když vám skříň navrhne a zkonstruuje nějaké nábytkové studio, což je ale nejnákladnější. Pokud chcete kompromis, můžete volit truhláře. Ten ale není schopen poskytnout vizualizaci, takže vše neuvidíte předem, jak šatní skříň bude vypadat, a výsledek může být jiný než představy.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *