dětská kuchyńka

Plastová či dřevěná dětská kuchyňka do dětského pokoje patří

Velmi složitě bychom hledali nějakou dívku, která by si ráda nehrála v kuchyňce a nesnažila se připravovat pokrmy. V současné době je možné dětské kuchyňky obstarat v různých podobách, a tak není jistě od věci si něco málo o takovýchto kuchyňkách říct a poradit, jakou je možné za konkrétní sumu koupit a jestli se nevyplatí spíše zkusit zkonstruovat kuchyňku vlastní, která by také splnila účel a sloužila dětem jako vynikající místo pro jejich hrátky.

Kupované kuchyňky různého druhu

Asi největší klasikou jsou kupované dětské kuchyňky, které jsou často prefabrikovány do konkrétních rozměrů. Vyznačují se také mnohými funkcemi vizuálního či zvukového charakteru. Jmenovat bychom mohli třeba troubu, která vydává reálný zvuk totožný s pečením. Takto může fungovat i kávovar anebo rychlovarná konvice či další spotřebiče. Nevýhodami této kuchyňky jsou její umělý charakter a také menší stabilita. Cenově může paradoxně vyjít tato dětská kuchyňka i s různými funkcemi levněji, než je tomu u dřevěné kuchyňky. Koupit ji lze konkrétně od nějakých 700 korun.

Domácí kuchyňka pro děti má své kouzlo

Dřevěná dětská kuchyňka vyrobená v domácích podmínkách vypadá perfektně a lze ji vyrobit za nízké pořizovací náklady. Najít ale musíte dostatečné množství staršího lamina, které si nařežete na míru. Posloužit může i starší nepoužívaná skříň. Samotné komponenty typu madel na skříňky a nálepek imitujících plotny již není tak složité sehnat. Do skříněk lze dát starší kování. Olepení hran kuchyňky není pro šikovnějšího tatínka také nijak náročné. Pokud si ale necháte vyrobit kuchyňku u stolaře, tak musíte počítat s pořizovací cenou minimálně kolem 2 000 korun. Po zadání výrazu dětská kuchyňka bazar ale můžete být také překvapení nabídkou starších kuchyněk.

Vybavení kuchyňky se dá lehce obstarat

Pokud potřebujete vybavení do dětské kuchyňky, tak není problém koupit jakékoli nástroje v hračkárně a důmyslně je na kuchyňku umístit. Jinak ale není problém vzít menší starší hrnce, které již nepoužíváte. Umývadlo v kuchyňce může představovat nerezová miska. V domácích potřebách také nakoupíte plastové háčky, na něž lze leccos pověsit. Šikovná maminka zvládne nejen kapsář k dětské posteli, ale ušije i chňapku a utěrky pro malou kuchařku!
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *