Nopova fólie by se měla každopádně použít!

Jedním z největších strašáků každého majitele rodinného domu je bezesporu nadbytečná vlhkost. Jestliže dům vlhne od základů, tak se může začít odlupovat barva a také omítka. I proto je nezbytné zabezpečit dům nějakým ochranným prostředkem, který je schopen jej plně ochránit. Ideální možnosti nabízí především nopova fólie. Lidově řečeno „nopovka“ umí ochránit bez větších potíží prakticky jakýkoli dům anebo i jiné stavby, které je třeba izolovat od nebezpečné vody. Na mysli máme například plot či stavbu menších objektů typu garáže či kůlny.

Na montáž nopova fólie náročná není

Pokud se bojíte aplikace nopové fólie, tak prakticky nemáte čeho, jelikož montáž nopova fólie nabídne naprosto pohodovou. Stačí si pouze připravit klasický nůž určený především na linoleum a pak jen ukrát. Nopova fólie se odřízne přesně takovým způsobem, jak to potřebujeme. Ideální je zkrátit nopovu fólii takovým způsobem, aby trochu přečnívala. Dokrátí se potom přesně na míru až v době, kdy se již nebude s fasádou domu dít nic dalšího.

Neřešte žádné složitosti

Na postup nopova fólie není nijak náročná a není nutné si nějak zvlášť bát k srdci nějaké složité technologické procesy. Naopak nopova fólie může být kladena tak, aby konkrétně po straně zakryla základy stavby anebo třeba i základy plotu. Když vám dojde, tak se jednoduše nastaví dalším kusem, který se přiloží tak, aby překryl již nakladenou nopovu fólii.

Nákup nopovy fólie

Popravdě řečeno, nopova fólie ceník nabídne na stránkách mnohých společností, které ji prodávají. Mnohdy je lepši si ji koupit v menším množství přímo ve stavebninách a neřešit webové obchody skrze poštovné, které by si samozřejmě zaúčtovaly. Ceny nopovy fólie začínají někde na 11 korunách za metr čtvereční. Záleží ale pochopitelně na druhu nopovy fólie. Prodává se v různých šířkách a také s různě tvarovanými nopy.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.