I nejlevnější plastová okna mohou být skvělá

Nákup plastových oken se často stává poměrně složitým procesem, při kterém je nutné vybrat opravdovou kvalitu. V potaz bychom přitom měli brát hned několik základních aspektů, které rozhodně mohou ovlivňovat výběr plastových oken. Pokusme se na všechna tato úskalí dostatečně upozornit. Pokud si tyto aspekty všechny zjistíte u dodavatele plastových oken, tak byste měli mít do určité míry vyhráno a nebude pro vás žádná potíž koupit taková plastová okna, která vám vydrží dlouhou dobu a váš dům s nimi bude vypadat perfektně.

Jaké aspekty bychom neměli podcenit?

                     cena plastových oken se značně liší
                     berte jen skutečně kvalitní profily
                     ideálním profilem může být třeba Rehau
                     dvojsklo nebo trojsklo
                     barvu lze vybrat jakoukoli
                     i zevnitř může mít okno barvu dle přání
                     výrobce musí dodávat i odpovídající balkonové dveře
                     pozor na kování a jeho kvalitu
                     je v ceně i parozábrana

Mnoho výrobců velkých jmen

Plastová okna se dnes dají koupit velmi levně, nicméně často se jedná o poskytovatele oken, kteří nejsou příliš známí a nemusí být také nijak výrazněji kvalitní. Jinak řečeno, levná plastová okna nemusí být výhodná. Asi největší zárukou dodávky a realizace plastových oken jsou skutečně velké firmy. Jmenovat bychom mohli třeba okna Macek, Vokno anebo společnost Vekra či Mont Plast a jiné známé prodejce oken. Na našem domu, který je k dispozici v liště na webu realizovala okna společnost Vokno. Vše proběhlo v pořádku a bez komplikací.

Dvojsklo či trojsklo

Otázkou pro mnohé zůstává, jestli volit izolační dvojsklo, anebo naopak trojsklo. Prvně jmenovaná varianta je jakousi klasikou, která na naše podmínky úplně stačí. U trojskla je již vhodné volit solární variantu, která je schopna dodat potřebné světlo do interiéru. Určitě je dobré podívat se, jaký nabízí plastová okna ceník u různých firem a pak se rozhodnout.   

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *