okna

I nejlevnější plastová okna mohou být skvělá

Nákup plastových oken se často stává poměrně složitým procesem, při kterém je nutné vybrat opravdovou kvalitu. V potaz bychom přitom měli brát hned několik základních aspektů, které rozhodně mohou ovlivňovat výběr plastových oken. Pokusme se na všechna tato úskalí dostatečně upozornit. Pokud si tyto aspekty všechny zjistíte u dodavatele plastových oken, tak byste měli mít do určité míry vyhráno a nebude pro vás žádná potíž koupit taková plastová okna, která vám vydrží dlouhou dobu a váš dům s nimi bude vypadat perfektně.

Jaké aspekty bychom neměli podcenit?

–                     cena plastových oken se značně liší
–                     berte jen skutečně kvalitní profily
–                     ideálním profilem může být třeba Rehau
–                     dvojsklo nebo trojsklo
–                     barvu lze vybrat jakoukoli
–                     i zevnitř může mít okno barvu dle přání
–                     výrobce musí dodávat i odpovídající balkonové dveře
–                     pozor na kování a jeho kvalitu
–                     je v ceně i parozábrana

Mnoho výrobců velkých jmen

Plastová okna se dnes dají koupit velmi levně, nicméně často se jedná o poskytovatele oken, kteří nejsou příliš známí a nemusí být také nijak výrazněji kvalitní. Jinak řečeno, levná plastová okna nemusí být výhodná. Asi největší zárukou dodávky a realizace plastových oken jsou skutečně velké firmy. Jmenovat bychom mohli třeba okna Macek, Vokno anebo společnost Vekra či Mont Plast a jiné známé prodejce oken. Na našem domu, který je k dispozici v liště na webu realizovala okna společnost Vokno. Vše proběhlo v pořádku a bez komplikací.

Dvojsklo či trojsklo

Otázkou pro mnohé zůstává, jestli volit izolační dvojsklo, anebo naopak trojsklo. Prvně jmenovaná varianta je jakousi klasikou, která na naše podmínky úplně stačí. U trojskla je již vhodné volit solární variantu, která je schopna dodat potřebné světlo do interiéru. Určitě je dobré podívat se, jaký nabízí plastová okna ceník u různých firem a pak se rozhodnout.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *