Krbové vložky a krbová kamna doplní vhodné krbové nářadí

Kvalitní krbové nářadí si bezesporu zaslouží každý krb anebo krbová kamna v interiéru. Pokud doma takováto kamna či krb máte a chybí vám krbové nářadí, pak je nejvyšší čas si jej pořídit. Nabídka různých kamenných a především internetových obchodů je velmi pestrá, a tak není od věci volit krbové nářadí přesně podle vašich představ. Rozhodně to není tak, že byste ale měli svoje požadavky přizpůsobovat krbovému nářadí jako takovému. Naopak krbové nářadí se často musí podvolit typu interiéru, v němž je umístěno. 

Kovové krbové nářadí

Výborně vypadá celokovové krbové nářadí, které většinou perfektně splyne s krbovými kamny anebo s krbovou vložkou, jejíž okraj je taktéž černý. Hezké je ale i nerezové nářadí, jež naopak zvýrazňuje svou přítomnost a rozhodně na sebe umí dostatečně upozornit. Tento druh nářadí může být podobně jako prvně zmiňované černé nářadí doplněn o různé dřevěné prvky. Na mysli máme především dřevěná madla. Ta vypadají v jakékoli barvě zajímavě a lze se na ně spolehnout i jako na ochranu proti popálení. Krbové kamna umí být velmi nebezpečná.  

Co obsahuje krbové nářadí

Krbové náčiní by mělo obsahovat základní druhy nástrojů, které slouží k obhospodaření krbových kamen či krbové vložky. Klasikou je zejména lopatka a také smetáček. Jinak by mělo krbové nářadí obsahovat také hák, kterým je možné rozhrnovat dřevo v palivovém prostoru anebo rozmísťovat popel. U některých typů nářadí se dají najít ještě další druhy háků a jiných pomůcek.

Kde umístit krbové nářadí?

Umístění krbového nářadí je také mnohdy vcelku diskutované. Všechno se odvíjí od prostor v dané domácnosti a také od toho, jaký typ nářadí se vám líbí nejvíce. Klasikou bývá zejména stojánek s nářadím, které je na něm zavěšeno. Není ale problém krbové nářadí pověsit i na zeď, která se nachází nedaleko kamen. 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *