Často opomíjená větrací mřížka

Koupě větrací mřížky by se měla stát jakousi automatikou, jelikož právě tato součást dveří může být něčím, co je schopno se postavit všudypřítomné vlhkosti a nepříjemnému ovzduší, které zcela logicky v jakékoli nevětrané místnosti vzniká. Koupě odvětrávací mřížky přitom není ničím nějak zvláštním a je možné ji bez větších potíží koupit v celé řadě variant. Podívejme se tedy, jak mohou vypadat odvětrávací mřížky a kam je možné je aplikovat.

Odvětrávací mřížka integrovaná ve dveřích

Ideální volbou je především odvětrávací mřížka, která je integrovaná v interiérových dveřích. Bez větších potíží je možné nechat si přímo vyrobit dveře na míru, do kterých je tato mřížka dána již z výroby, takže vy nebudete mít žádné potíže s tím, abyste ji dodatečně do dveří dali. Pokud již ale máte dveře bez mřížky, můžete se pokusit sami dát mřížku do spodní části dveří. Právě tam je její místo. Vzduch by měl díky ní kolovat dle potřeby a vlhkost se místnosti vyhne.

U kterých místností je dobré mít dveře s mřížkou

V mnohých domácnostech je větrací mřížka umístěna přímo do dveří, které vedou do spíše anebo do jiné místnosti, ve které jsou potraviny mohoucí se zkazit. Jinak je ale možné nechat dát mřížku i do dveří od technické místnosti anebo od koupelny. Právě tady je také vlhkosti hodně a je dobré, když místnost dokonale větrá.

Jaké odvětrávací mřížky volit?

Asi největší klasikou jsou odvětrávací mřížky z plastu, který má stejnou barvu, jako je tomu u interiérových dveří. Plastové větrací mřížky jsou pevné a vydrží dlouhou dobu. Barevně na sebe přitom nijak neupozorní a splynou s dveřmi. Jinak je také možné koupit si nerezovou odvětrávací mřížku, která svým vzhledem jistě pozornost přitáhne. Volba je již ryze na vás, svou funkci splní oba typy mřížek.
 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *