Zvířecích chlupů se zbavíte velmi snadno a rychle

chlupy

Zatímco domácí mazlíčci přinášejí do našich životů blaženost a společnost, jejich chlupatá srst může otravovat naše domovy i naše těla. Za prvé, zvířecí srst – nebo častěji vysušená kůže a sliny, které nese – je častým spouštěčem alergií. Alergie na domácí zvířata ovlivňuje 10 až 20 procent světové populace. Srst domácích mazlíčků má také tendenci se rychle hromadit, což ztěžuje udržení čistoty v domácnosti. Navíc zachycuje pachy a vydává nepříjemný zápach, který se bez odborného čištění obtížně odstraňuje.

Utěrka z mikrovlákna

Po odpočinku na lenošce mohou chlupáči a kočky zanechat nepříjemné hromady chlupů a v některých případech pouhé vysávání nestačí. Raději sáhněte po čisté, suché utěrce a přejeďte s ní po látce, abyste chlupy odstranili.

Koberce

Ani špičkové vysavače skutečně nedokáží vysát všechny chlupy domácích mazlíčků, které se dostaly do koberce. Tento problém vyřešíte smícháním 1 dílu aviváže a 3 dílů vody v rozprašovači a jemným navlhčením koberce, který pak necháte zcela vyschnout. Aviváž vytáhne chlupy z hloubky koberce, takže jejich sběr vysavačem bude méně náročný, a také dodá koberci pěknou vůni!

Dřevěný nábytek

V případě, že vaše kočky rády skáčou po ovladačích a dalších předmětech na konferenčním stolku, pravděpodobně na nich nechají i odumřelé buňky a chlupy (stejně jako škrábance!). Nepořádek vyčistíte přejetím stolu vlhčeným ubrouskem, který dokáže chlupy zachytit a zlikvidovat zápach.

Závěsy

Pejsci zbožňují pohled z okna na kolemjdoucí, což pravidelně vede k tomu, že vaše okenní parapety jsou znečištěny kůží. Chcete-li kůži odstranit, vezměte čistou, suchou utěrku a vše otřete. Kůže by měla přilnout k utěrce, kterou po použití vyhodíte.

Podlahy z tvrdého dřeva

V případě, že vaše štěně klouže po dřevěné podlaze a honí se za míčem, pravděpodobně brzdy uvidíte cestičku chlupů, kterou za sebou nechává. Použijte gumový smeták, abyste chlupy zakulatili – jeho pružné štětiny jsou schopné posbírat i ty nejmenší pramínky.

Pračky

Už vás nebaví vytahovat z pračky oblečení pokryté chlupy? Na vině může být nahromadění zvířecích chlupů v pračce. Začněte tím, že uvolníte vstupní otvor pračky a necháte jej zcela vyschnout. Když je pračka suchá, vysajte buben pomocí přípojky s kartáčem, v tu chvíli vyjměte filtr vypouštěcího čerpadla a odstraňte všechny zvířecí chlupy.

chlupy 2
Foto: Pixabay

Sušičky

I když neúnavně čistíte sítko sušičky po každé hromadě prádla, stejně se vám někdy stane, že ze sušičky vyjedou šaty obalené chlupy. Když se to stane, zkuste vyčistit samotnou sušičku otřením bubnu navlhčenou utěrkou.

Kabáty

Chlupy domácích mazlíčků vyčnívají na tmavých kabátech jako vztyčený palec. Zatímco válečky na chlupy jistě fungují pro rychlý sběr, pro intenzivnější čištění použijte navlhčenou utěrku, se kterou povrch kabátu párkrát jemně přejedete.

Lůžkoviny

chlupy 3
Foto: Pixabay

Lůžkoviny přitahují spoustu zvířecích chlupů a jiných nečistot. Chcete-li je vyčistit, začněte známým válečkem na odstraňování zvířecích chlupů – mimořádného odstraňovače zvířecích chlupů na oblečení a ložní prádlo – po lůžkovinách dopředu a dozadu, abyste vybrali všechny chlupy. Až budete hotovi, vezměte lůžkoviny a protřepejte je venku, abyste se zbavili zbývajících chlupů, prachu a písku či jiného nepořádku. Nakonec vhoďte lůžkoviny do pračky – pokud perete přikrývky, přehozy zkontrolujte nejprve štítek.

Žaluzie

Stejně jako v případě stínidel se mohou shromažďovat na žaluziích. Chcete-li je odstranit, otřete žaluzie jemně hadříkem z mikrovlákna. U odolnějších chlupů použijte kousek pásky, abyste odstranili zbývající prameny. Také budete moci použít navlhčený hadřík z mikrovlákna nebo čisticím prostředkem vhodným pro domácí mazlíčky a otřít lamely zvlášť.

Zdroje info: lifehacker.com, bestlifeonline.com

Náhledové foto: Pixabay