Co je to chytrý zámek a jaké má výhody

chytrý zámek

Obáváte se, že během letních prázdnin a vaší vysněné dovolené o svůj majetek? Vyrobte si z vašeho běžného dveřního zámku chytrý, ovládaný pomocí smartphonu. Žádné vrtání, tlučení, nebo složité úpravy nebudou v těchto případech nutné. Chytrý zámek můžete instalovat na všechny typy dveří, a instalovat ho můžete prakticky i během pár minut.

Proč chytrý zámek?

Po instalaci chytrého zámku nebudete potřebovat ani klíče, stačí vám stáhnout si jednoduchou aplikaci. Zámek a telefon spolu totiž úzce komunikují, a to prostřednictvím šifrovaného Bluetooth systému. Otevírání dveří je možné kromě telefonu i pomocí dálkového ovládání. Dalším bezpečnostním prvkem může být například klávesnice, jíž můžete k zavírání dveří využít kdykoliv to bude potřeba.

U chytrého zámku nechybí zpravidla ani dveřní senzor, který navíc rozpozná, zdali jsou dveře skutečně zavřené. Pokud dveře jen zabouchnete, nemůže se stát, že by se někdo cizí dostal dovnitř. Proběhne automatické uzamčení dveří, který chrání váš majetek.

Pokud budete naopak potřebovat dveře na dálku otevřít, nebude to pro tento systém žádný velký problém. Chytrý zámek lze totiž připojit i přes wifi a otevírat dveře můžete tedy i dálkově. Pokud čekáte například návštěvu anebo opraváře pračky, nemusíte v koloně, kvůli zpoždění tolik vyšilovat.

chytrý zámek

Foto: Pixabay

Chytrý zámek nijak neomezí běžné zamykání

Energii zámek získává pomocí baterií. Ve dveřích je pak možné ponechat i stávající zámek. Mechanická zamykací vložka by poiue měla být vybavena funkcí BSZ. To pro případ, že by snad došlo k poruše nebo vybití baterie.

Instalace chytrého zámku vám zabere jen chviličku. Zámek postačí přišroubovat k vložce, nebo ho můžete přilepit k dveřnímu kování. Výhodou je, že tento typ zámku můžete kdykoliv odejmout, nebo znovu instalovat.

Zdroje informací: https://www.ceskestavby.cz/clanky/udelejte-z-bezneho-dverniho-zamku-chytry-zamek-behem-par-minut-31308.html

https://www.blueroad.cz/clanky-2/co_vse_umi_chytra_klika_nebo_zamek_a_jak_vam_muzou_usnadnit_zivot/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.