Zimní počasí může dát pojezdové bráně pěkně zabrat. Tohle jsou naše tipy, jak o takovou bránu pečovat

Mrazivé počasí, sníh a led nejsou pro pojezdové brány zrovna ideální. Při správné péči se však o správnou funkčnost pojezdové brány nemusíte obávat ani v těch největších mrazech. Navíc to nic nestojí.

Základním prvkem pojezdové brány je pojezdový hřeben. Ten může být vyroben buď z nylonu nebo z oceli. Při sněžení se však může stát, že napadaný sníh na hřebeni namrzne a vytvoří tak tvrdou a pevnou překážku, která může fungovat jako tzv. „doraz“, který zastaví bránu klidně i po několika centimetrech pojezdu. Řešení je pochopitelně snadné. Jednoduše očistíte hřeben od zmrzlého sněhu tak, aby pojezdu nic nebránilo a nemohlo tak vypnout koncový spínač dříve, než k tomuto účelu nastavený a připevněný koncový doraz.

Foto: Beninca

Pokud však brána popojede vždy jen pár centimetrů a hned se zastaví, může být chyba i jinde. V období, kdy déšť nebo sněžení vystřídají mrazy, může zamrznout pružina spínače (ano, to je to pérko vzadu uprostřed pohonu nad ozubeným kolem). I tuto závadu si ale můžete snadno odstranit sami doma. Stačí pouze tuto pružinu ručně rozhýbat a uvolnit tak od námrazy. Pokud se to nepodaří, zkuste použít horkovzdušnou pistoli nebo fén a teplem se pokuste námrazy zbavit.

To vše jsou ale takové rady pro případ nouze. Určitě nikdo nechce stát v mrazu s fénem u brány, navíc, když pravděpodobně ani není kam takový fén připojit ke zdroji elektrické energie. Pro naprosté pohodlí je tak vhodné opatřit bránu magnetickými koncovými spínači (MLS) kterým mráz ani sníh nevadí. Není to nic složitého zvládnete to každý šikovný kutil. A kdyby přeci jen ne, stačí se domluvit s některým z proškolených techniků společnosti Beninca na montáži. Veškeré originální produkty Beninca koupíte pohodlně na webu společnosti.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.