koup2

Zapomeňte na páchnoucí ručníky díky tomuto jednoduchému triku

Možná se to stává i vám – prací program se dobere konce, a vy místo voňavého prádla vytáhnete z útrob pračky jen směs nevábně páchnoucích textilií, kterým vévodí právě ručníky. Odkud se tato zatuchlina bere a co si s ní počít?

Myslete na to, že ručníky a osušky se vyznačují velkou savostí a je to tak koneckonců správně, jinak by nás nedokázaly po koupeli tak důkladně vysušit. A díky tomu do sebe tak dokáží nasát zbytky detergentů nebo změkčovadel, používaných v pracích prášcích. A právě ony za tímto nepříjemným zápachem stojí. Ale naštěstí není všemu konec, existuje jednoduchý způsob, jak se s tímto problémem vypořádat.

Bílý ocet a soda dohromady zafungují skvěle

Základem celého úspěšného postupu je tedy rozpuštění nežádoucích usazenin. A právě s tím nám mohou pomoci dvě obyčejné ingredience. Až budete příště prát ručníky a osušky, vezměte si k ruce i jednu sklenici bílého octa a půl sklenice jedlé sody.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

A co si s těmito pomocníky počít? Nejdříve vložte do pračky prádlo a nalijte přímo na něj jeden šálek bílého octa. Zapněte pračku a nastavte ji tak, aby vaše prádlo vyprala na co nejvyšší možno teplotu. Prací cyklus nechte proběhnout až do konce. Jakmile bude hotovo, zapněte celý cyklus ještě jednou, tentokrát ovšem s jedlou sodou.

Když je vypráno…

… zbývá ručníky ještě správně usušit. Nejlépe jim prospěje sušička, ale pokud ji nemáte, nevadí. Jednoduše je rozvěste na prádelní šňůru a dopřejte jim co největší přísun vzduchu.

Ocet společně se sodou se postará nejenom o nepříjemné usazeniny ve tkanině, ale také o známky plísně a další potenciální patogeny. Jestliže nebude aroma ručníků stále ještě podle vašeho gusta, zopakujte celý postup znovu, a jako prevenci celého problému perte vždy ručníky a osušky na co nejvyšší teplotu a nepoužívejte aviváž.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *