Tipy a triky na precizní čištění skleněných ploch

Dokonale čistá okna, vyleštěná zrcadla a krásně čistý skleněný nábytek. Na první pohled vypadá všechno tohle velmi krásně, ale každý zkušený člověk, který kdy prováděl úklid, moc dobře ví, kolik je za takto naleštěnou a upravenou plochou práce. Podívejte se na několik tipů a triků, jak co nejlépe zvládnout vyčištění skleněných ploch. Pomohou běžné věci, které najde v domácnosti snad každý.

Základní čisticí prostředky

Pro čištění skleněných ploch si můžete zakoupit speciální čisticí přípravky, které jsou nejčastěji na bázi alkoholu. Kromě toho velmi dobře poslouží také obyčejná voda s trochou mýdla nebo octa. Ocet je navíc velmi vhodný na takové místa, kde je usazený vodní kámen a chcete dosáhnout skvělého lesku. Pro pohodlné čištění je dobré připravit si čistič do nádobky s rozprašovačem a jednoduše stříkat na okno či jinou skleněnou plochu.

Mytí vždy celé skleněné plochy

Pro dosažení dokonalého výsledku se i při lokálním zašpinění musíte vždy pustit do čištění celé plochy skla. Dosáhnete tak sjednoceného vyleštěného vzhledu po celé ploše, což by se pouze při lokálním čištěním nemuselo podařit. I zdánlivě čistá skleněná plocha však na sobě má lehký film nečistot, takže když vyčistíte opravdu celé zrcadlo či okenní tabuli, rozhodně to bude poznat a snáze dosáhnete opravdu precizního výsledku, se kterým budete spokojení.

Foto: Pixabay

Co budete potřebovat k vyleštění

Jakmile máte odstraněné nečistoty a umytý povrch okna přichází klíčová fáze, kterou je leštění. Tenhle krok musíte zvládnout co nejlépe, aby celý výsledek vypadal přesně tak, jak si představujete. Výborná je poctivá jelenice. Na odstranění šmouh se doporučují také nylonové punčocháče. Nebo můžete sáhnout po kvalitnějších papírových kuchyňských utěrkách. S nimi také dosáhnete velmi dobrého výsledku. Dříve doporučované noviny dnes nejsou dobrou volbou, protože se používá jiný papír a tiskařská barva, se kterou si akorát můžete nadělat šmouhy.

Zdroj: https://www.homeincube.cz/jak-vycistit-sklo-v-celem-dome-od-oken-az-po-zrcadla-rozpracovano/ a https://www.jakcistit.cz/jak-vycistit-okna/

Náhledové foto: Pixabay