Rostliny, které pohlcují prach, a usnadní vám tak úklid – opravdu se je vyplatí pěstovat třeba v ložnici

pokojové rostliny_1

Úklid domu či bytu si můžete značně usnadnit. Stačí jen vsadit na rostliny, které pohlcují prach a dokážou tedy vyčistit ovzduší i bez vašeho přičinění. O jaké druhy jde?

Pokojové rostliny mohou poskytnout řadu výhod, jako je zlepšení kvality vzduchu, snížení stresu a úzkosti a přidání špetky přírody do vašeho domova. Zde jsou některé z těch nejlepších pokojových rostlin, které dokážou pohlcovat prach

Tchynin jazyk alias Sansevieria

Tato houževnatá a odolná rostlina je skvělá do místností s nízkou úrovní osvětlení, protože se jí daří v jasných i špatných světelných podmínkách. Tyto rostliny jsou také známé pro svou schopnost pročišťovat vzduch, díky čemuž jsou skvělou volbou do ložnice.

Aloe pravá alias Aloe Vera

Jde o jednu z rostlin, které kromě toho, že pohlcují prach, také v noci produkují kyslík, čímž pomáhají osvěžit vzduch, když spíte. Aloe Vera je také nenáročná na údržbu a daří se jí na jasném nepřímém světle.

Foto: Pixabay

Lopatkovec alias Spathiphyllum

I tato květina je skvělou volbou pro ložnice. Je známá svou schopností filtrovat znečišťující látky ze vzduchu a při dobré péči také vytváří krásné bílé květy. A pěstuje se opravdu snadno.

Břečťan popínavý (Hedera helix)

Břečťan je také oblíbenou rostlinou do ložnice. Umí totiž pohlcovat prach a zároveň odstraňovat ze vzduchu škodliviny. Silice, které se odpařují z listů, navíc mají také uklidňující účinek, takže je skvělým doplňkem do ložnice. Daří se mu v jasném nepřímém světle, ale snese i nízké světelné podmínky.

Zelenec chocholičnatý (Chlorophytum comosum)

Zelenec je skvělou volbou pro dobře osvětlené ložnice, ale snáší i nízkou úrovně světla. Pohlcuje prach, čistí vzduch a je nenáročný na údržbu.

Zdroj: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/tyhle-rostliny-vycisti-vzduch-stejne-dobre-jako-cisticka, https://www.living.cz/chytre-rostliny-zlepsi-klima-reguluji-vlhkost-a-cisti-vzduch/

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.