Proč je nutné prát ručníky? Jde o zdraví!

ručníky

Ne nadarmo se říká, že čistota je půl zdraví. A pokud jde o údržbu ručníků ve vaší koupelně, platí toto pořekadlo dvojnásob. Pokud máte pocit, že se s vaším ručníkem nemůže nic stát, protože se do něho utíráte čistí, pak nemáte pravdu. Ručník je zapotřebí měnit pravidelně. Možná byste se divili, co všechno by mikroskop v ručníku po pár dnech našel. Zbytky kůže, roztoče, odumřelé buňky, ale i různé bakterie apod.

Ručník a bakterie

I když se po osprchování cítíte být svěží a čistí, věřte tomu, že po utření může zůstat v ručníku téměř čtvrt milionu bakterií. Nikdy se zkrátka neumyjete tak, aby ručník posléze nezachytil žádné nečistoty. Koneckonců od toho ručník je. Ručník byste proto měli často měnit. Při pravidelném praní se vám nemůže stát, že se bakterie v ručníku ještě více zmnoží. Ty se totiž ve vlhku množí nejrychleji.

Pokud se chcete vyhnout problémům jako jsou například kožní patogeny, mějte ručník pod kontrolou. Přítomnost kvasinek nebo zlatého stafylokoka může pocházet právě odtud. Neprané ručníky mohou přinést i komplikace v podobě zánětu očních spojivek, nebo mohou být důvodem i ve vzniku oparů a jiných.

Pokud svůj ručník nějaký čas prát vůbec nebudete, nedivte se, že se v něm navíc kromě bakterií usadí i plísně a viry. A to byste asi nechtěli. Jak často je tedy takové ručníky nutné prát?

ručníky

Foto: Pixabay

Jak často prát?

Ručníky perte vždy odděleně zvlášť od ostatního prádla, a to každé tři dny. Jako antibakteriální přísadu můžete použít i ocet. Ručníky nikdy neperte na nízké teploty, při vyšších teplotách se snáze zbavíte vzniklých bakterií. Po použití plážových osušek neváhejte přistoupit k praní ihned po jejich užití.

Zdroje informací: https://www.living.cz/vite-se-stane-kdyz-nebudete-pravidelne-prat-sve-rucniky/

https://uklizenydomov.cz/jak-prat-rucniky/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.