Potíže s mouchami? Poradíme vám, jak je z interiéru spolehlivě vyhnat!

Léto je nejenom dobou zábavy, sluníčka a dovolených, ale také otravného hmyzu. Zvláště mouchy dokáží být opravdu velmi protivné, a samozřejmě také nebezpečné. Vždyť lezou po odpadcích a mohou k vám do bytu přenést škodlivé bakterie a další patogeny! Poradíme vám, jak si je do bytu ideálně vůbec nepustit, případně co dělat, aby se zase rychle odporoučely pryč.

Mouchám vstup zakázán

Pro začátek se ujistěte, že k vám mouchy nemají kudy vniknout. Stačí jim i malá štěrbina třeba v síťce na okně. Pravidelně proto všechna okna kontrolujte. Malé defekty spraví např. rybářský vlasec, ty větší si vyžádají zpravidla výměnu celé sítě.

Nezapomeňte také, že mouchy dovnitř lákají především zbytky ovoce a zeleniny nebo nejrůznější sladké vůně. Velmi se jim také líbí zaprášená podlaha, která jim připadá jako ideální místo k odpočinku. Máte-li problém s mouchami, pak každý den vytírejte. Ale pozor, některá voda mouchy naopak přitahuje – třeba ta, která zůstává ve dřezu nebo v podmiskách u květin.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Účinné metody odpuzování

Dalším možností je plastový sáček s vodou. Asi vás to překvapí, ale pokud ho položíte na parapet nebo do blízkosti okna, kde se od něj budou odrážet sluneční paprsky, pak tato kombinace mouchy vcelku spolehlivě odradí. Vsadit můžete také na nejrůznější aromatické směsi – například misku s jablečným octem nebo bylinky. Skvěle funguje máta, bazalka nebo levandule.

Domácí postřiky proti mouchám

A co dělat, když už k vám mouchy vletí? Smíchejte vodu s prostředkem na nádobí, přelijte do postřikovače a otravný hmyz s ním postříkejte. Mouchy by se měly rychle poroučet k zemi, kde je už snadno zlikvidujete. A stejně účinná je i směs vody a jablečného octa, byť v případě potřeby můžete použít i ten obyčejný (bohužel tolik nevoní).

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.