Zateplení

Zateplení a odhlučnění objektu: Tyto možnosti jsou nejfrekventovanější

Jakýkoli dům dnes musí splňovat i ta nejpřísnější kritéria. Patří mezi ně spousty záležitostí včetně zateplení. To lze řešit hned několika různými způsoby. Záleží pouze na vašich preferencích a finančních možnostech. My se v následujících řádcích na jednotlivé možnosti zateplení objektu podíváme mnohem podrobněji a ukážeme si, jaké jsou jejich hlavní klady a zápory.

Polystyren jako nejlevnější klasika

Jestliže hodláte co nejvíce ušetřit, a to čas i peníze, vsaďte na polystyren. Nejedná se sice o ekologický materiál, nicméně svými vlastnostmi vás jistě nezklame, ba naopak. Bez větších problémů jím zateplíte kompletně celý objekt od A až po Z. Samozřejmě se mnohdy používá polystyren i jako známá ekonomická kročejová izolace. Záleží pouze na tom, co vlastně preferujete, a to jak cenově, tak i z pohledu vlastností materiálu.

Minerální vata

O něco dražší, nicméně ekologická záležitost. Uvažujete-li právě o ní, rozhodně neuděláte krok mimo. Vedle realizace vnějšího zateplení objektu s ní můžete klidně řešit také zateplení krovů, případně stropu. Práce s minerální vatou je o něco složitější než s polystyrenem, což se projeví zřejmě i na době realizace zateplení.

Chytrá izolace a ostatní varianty

Zajímavou volbou je i chytrá izolace. Ta se často řeší tak, že se napouští přímo do míst, jež je zapotřebí izolovat. Postupně se rozpíná a vytváří dokonalé utěsnění těchto prostor. Tím pádem je mnohem efektivnější než třeba levná akustická pěna. Ta se naopak může hodit pod finální podklad konkrétní podlahy. Alternativ je zkrátka hodně. Každá má své přednosti a zápory. U chytré izolace patří mezi stinné stránky především vyšší cena než u předchozích jmenovaných alternativ. Zase se ovšem můžete připravit na vynikající vlastnosti takovéhoto řešení.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *